eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Projekt: Podkarpacie - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Projekt: Podkarpacie (/thread-38092.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: Projekt: Podkarpacie - Narzew - 12/04/2016 06:55 PM

Chciałbym przypomnieć kilka założeń:

1) Realistyczne drogi na podstawie podkładu
2) W miarę realistyczne odwzorowanie terenu, nie oszukujmy się, chcemy zrobić coś lepszego niż prosta droga byle gdzieś, ale zrobienie super-realistycznego projektu też odpada, więc zostaje środek, będzie można rozpoznać realne obiekty, domy, znaki itp. ale super realizmu nie oczekujcie.
3) Tylko Wola Mielecka? Ja robię część południową mapy, ale zamiast wysyłać co chwilkę zdjęcia dam film z ukończonego odcinka. Obecnie buduję po drogach które pokazałem jakiś czas temu w formie szablonu, oraz w Woli Ocieckiej (fragment łącznika do obecnej mapy Dominiko)
4) Radzę zobaczyć pierwsze wersje mapy RusMap i porównać z obecną wersją. Pierwsze wersje wyglądały tragicznie, ale projekt był ciągle rozwijany, ulepszany i powstała genialna mapa moim zdaniem nawet lepsza od niektórych DLC. To że obecnie odcinek tak wyglada nie znaczy że będzie tak wyglądać.
5) Tym co hejtują radzę się ogarnąć, żaden projekt nie jest bezbłędny, nawet PolandRebuilding ma kilka niedopracowań (np. znak do Białej Podlaskiej w Lublinie), ale całokształt jest jak najbardziej pozytywny.
6) Nie mamy zamiaru toczyć sporu z PolandRebuilding. Projekt Radola i jego ekipy jest genialny i go popieram. Nasza mapa ma go jedynie roższerzać, abyście mieli więcej dróg gdzie będzie można jeździć. Będzie można przenieść się z jednej mapy na drugą bez potrzeby zakładania nowego profilu (tak samo jak na mapie South Korea Adventure Map). Czyli poprostu jeśli ktoś chce pojeździć na naszej mapce będzie musiał wziąć tak zwany samolot - czyli prom z lokacji na mapie Promods/Vanilla i przenieść się do miejsca startowego projektu Podkarpacie. Komentarze typu 'nie trzeba będzie używać mapy PR' polecam przemyśleć. Nie mamy zamiaru naruszyć niczego w PolandRebuilding i uczynić mapę jak najbardziej z nią kompatybilną.
Jeśli chodzi o kompatybilność planujemy z mapami Promods, Balkans, Egypt, RusMap, EAA. Jeśli chodzi o pozostałe mapy jest bardzo prawdopodobne że będą współgrały.
7) Wersja standalone będzie w późniejszych wersjach, o ile projekt przetrwa, ja go anulować nie zamierzam, a w ekipie obecnie jest nas trzech i być może będzie więcej.
8) Zostałem poproszony o zrobienie templatu dla województwa sąsiadującego z Podkarpackim, ale nie objętego templatem Polski. Nie mam zamiaru zdradzać kto mnie o to prosił i o jakie województwo chodzi, ale wynika że ktoś się chyba zainspirował Smile Jemu również życzę powodzenia (choć tego zapewne nie odczyta).
9) Żadna mapa do ETS2 nie jest super-realistyczna. Mapa ma przypominać realne miejsca, nie ma być ich wierną kopią. W sumie w wielu grach odwzorowuje się realne miejsca, ale mimo wszystko drobne szczegóły są zmieniane itp. Przykłady? American Truck Simulator - droga w malutkiej skali, ale znajdują się miejsca odwzorowane w skali bliskiej 1:3; Poland Rebuilding - gdyby skupić się 100% reality to fajna droga przez Tartak koło Przemyśla musiała by przestać istnieć. Przekreślone znaki do nieistniejących miejscowości również. W większości map (nawet tych najlepszych) odwzorowuje się głównie obiekty które są kluczowe, a nie każdy obiekt z kolei. Takiej mapy jeszcze nie widziałem i prędko raczej nie ujrzę. Jeśli patrzyć na quality to mamy teraz tak naprawdę 5 map wartych zagrania. Dodam że nawet fikcyjna mapa jeśli jest dobrze zrobiona potrafi dać wiele frajdy. A o to chyba w tej grze chodzi.

Pozdrawiam i idę dalej robić Bieszczadzkie serpentyny Smile


RE: Projekt: Podkarpacie - RadolSzczecin - 12/04/2016 07:44 PM

(12/04/2016 06:36 PM)FKS Stal Mielec napisał(a):  No, ty możesz mieć modele od zaraz... A my jesteśmy mała grupką którą chce coś zrobić! Oraz to że może mapa dupy nie urywa, ale ważne że jakaś jest.

Ja o czym innym piszę a Ty dalej o modelach.
Tutaj widać jakie masz rozumowanie i podejście - bez posiadania kupy wypasionych modeli nie da sie zrobić czegoś fajnego i w miarę realistycznego?
Da się - masz przykład nawet dlc skandynawia.
Macie dostępne te same modele.

Po za tym zamiast tutaj wrzucać mało ciekawe zdjęcia, to dobrze by było właśnie posiedzieć i pokombinować co nie co z modelami i prefabami.
Nawet pozmieniać oryginalne SCS-u i w miarę dostosować do polskich realiów.
Nie wspomnę juz o templatach znaków...- a gdzie ekonomia? - realne firmy w tych rejonach...itd

Zaczynam wątpić czy wiecie w ogóle co Was czeka przy budowaniu mapy w takiej skali.
Chyba że nie wiedzieliscie o czym piszecie.

p.s.
Nie pisz "mapa" bo na razie nie ma chyba czegoś takiego - jest jakiś zalążek projektu z którego może będzie mapa.

Co do konkurecji to oczywiscie nie ma mowy bo to całkiem inna liga.
Staram się Wam uświadomić po kilku latach doświadczenia że zabranie się za taki projekt wymaga przygotowania.

Cytat:Wioski są równe lub większe niż miasta od SCS.

Automtycznie wymaga to budowania wszystkiego w takiej skali czyli np. szczegółowość dróg i tego co po boku a miasto powinno być w takim razie gdzieś 3 razy większe.... dlatego tak jak pisałem - chłopaki do pracy! Smile

Żeby przypadkiem to nie skończyło sie tak, że skale macie 3 razy większą a budowane i tak bedzie jak na normalnej tylko drogi łączące są dłuższe...bo na to się zanosi.


RE: Projekt: Podkarpacie - Narzew - 12/04/2016 08:24 PM

Trwają prace nad najtrudniejszym odcinkiem na całej mapie. Miałem wybór pomiędzy łatwym a trudnym, zdecydowałem że nie zetnę jednak tych dwóch bardzo utrudniających zakrętów.
Trudnośc tego odcinka będzie porównywalna do trudności drogi Cuesta Lipan - Pirineo na mapie Complicated Roads.
Na mapie widoczne czterokrotnie powiększenie (największy możliwy zoom bez modów), obok droga widoczna w zoomie 2 (po jednym powiększeniu)
Image


RE: Projekt: Podkarpacie - Nelson - 12/04/2016 08:31 PM

czy to aby napweno Polskie drogi ? Smile
wolabym zobaczyc mniej wiecej takie i oto dorgi Smile niz jakies Brazylijskie zakrety
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


RE: Projekt: Podkarpacie - Narzew - 12/04/2016 08:36 PM

(12/04/2016 08:31 PM)Nelson napisał(a):  czy to aby napweno Polskie drogi ? Smile
Oczywiście Smile Spokojnie, tylko dwa odcinki będą tak wyglądać Smile Drugi podobny odcinek który najprawdopodobniej się pojawi na południu to ten: (SPOILER ALERT) http://ultrapic.ru/i/no_category/4/7e5e.jpg (SPOILER ALERT END)
Prosiłbym o nie zdradzanie miejscówki ze zdjęcia powyżej w postach. Będzie niespodzianka Smile Co do postu z mojego screena to jest odcinek Wujskie - Tyrawa Wołoska.
https://www.google.pl/maps/dir/49.5700849,22.3535949/49.5473237,22.3164871/@49.5539019,22.3237295,14.5z/data=!4m9!4m8!1m5!3m4!1m2!1d22.3513752!2d49.5696113!3s0x473c73ff4564c503:0xff4f1​6924d7ce993!1m0!3e0?hl=pl


RE: Projekt: Podkarpacie - Misiek - 13/04/2016 01:56 PM

(12/04/2016 07:44 PM)RadolSzczecin napisał(a):  
(12/04/2016 06:36 PM)FKS Stal Mielec napisał(a):  No, ty możesz mieć modele od zaraz... A my jesteśmy mała grupką którą chce coś zrobić! Oraz to że może mapa dupy nie urywa, ale ważne że jakaś jest.

Ja o czym innym piszę a Ty dalej o modelach.
Tutaj widać jakie masz rozumowanie i podejście - bez posiadania kupy wypasionych modeli nie da sie zrobić czegoś fajnego i w miarę realistycznego?
Da się - masz przykład nawet dlc skandynawia.
Macie dostępne te same modele.

Po za tym zamiast tutaj wrzucać mało ciekawe zdjęcia, to dobrze by było właśnie posiedzieć i pokombinować co nie co z modelami i prefabami.
Nawet pozmieniać oryginalne SCS-u i w miarę dostosować do polskich realiów.
Nie wspomnę juz o templatach znaków...- a gdzie ekonomia? - realne firmy w tych rejonach...itd

Zaczynam wątpić czy wiecie w ogóle co Was czeka przy budowaniu mapy w takiej skali.
Chyba że nie wiedzieliscie o czym piszecie.

p.s.
Nie pisz "mapa" bo na razie nie ma chyba czegoś takiego - jest jakiś zalążek projektu z którego może będzie mapa.

Co do konkurecji to oczywiscie nie ma mowy bo to całkiem inna liga.
Staram się Wam uświadomić po kilku latach doświadczenia że zabranie się za taki projekt wymaga przygotowania.

Cytat:Wioski są równe lub większe niż miasta od SCS.

Automtycznie wymaga to budowania wszystkiego w takiej skali czyli np. szczegółowość dróg i tego co po boku a miasto powinno być w takim razie gdzieś 3 razy większe.... dlatego tak jak pisałem - chłopaki do pracy! Smile

Żeby przypadkiem to nie skończyło sie tak, że skale macie 3 razy większą a budowane i tak bedzie jak na normalnej tylko drogi łączące są dłuższe...bo na to się zanosi.

Ale, i tak ważne że jakaś "Mapa Polski" do ets 2 jest tworzona! No bo chyba tylko twoja mapa jest aktualizowana oraz ulepszana do ets 2 i brakuje polskich map. A szczególnie będzie lepiej jak są jakieś mapy polskie! Pierdu o szopenie Big Grin Ale ważne że już nie o modelach Smile


RE: Projekt: Podkarpacie - Nelson - 13/04/2016 03:32 PM

Podejrzewam ze to droga na Rudawiec Smile


RE: Projekt: Podkarpacie - Narzew - 16/04/2016 04:46 PM

(13/04/2016 03:32 PM)Nelson napisał(a):  Podejrzewam ze to droga na Rudawiec Smile

Nie to nie ta droga. Droga pochodzi z powiatu RBR. Proszę więcej nie spoilerować.

Ode mnie malutki skrawek drogi z południa, żeby nie było że nic nie robię Smile Do poziomu mapowania Dominiko czy Radola mi jeszcze daleko, ale kiedyś dojdę do wprawy Smile
StreetView: https://goo.gl/maps/wHwQwufqtpD2
https://goo.gl/maps/Zspv1bpda2B2
Image

Image


RE: Projekt: Podkarpacie - WiTo - 17/04/2016 03:33 PM

Wygląda to realnieBig GrinBig Grin
Powodzenia w dalszych pracachSmile


RE: Projekt: Podkarpacie - Adam.J - 17/04/2016 04:29 PM

Życzę wytrwałości i powodzenia, zapowiada się fajnie Smile.