eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Projekt: Podkarpacie - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Projekt: Podkarpacie (/thread-38092.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: Projekt: Podkarpacie - Dominiko - 12/08/2016 08:36 PM

2/3 Woli Mieleckiej wykonane Smile

Image

Image
Więcej fotek jutro.



RE: Projekt: Podkarpacie - bisson1976 - 12/08/2016 08:37 PM

No jestem ciekaw tych nowych miejsc na rozładunki i załadunkiPytajnik


RE: Projekt: Podkarpacie - Dominiko - 12/08/2016 08:41 PM

(12/08/2016 08:37 PM)bisson1976 napisał(a):  No jestem ciekaw tych nowych miejsc na rozładunki i załadunkiPytajnik

Będzie ich dość sporo (na razie w Woli Mieleckiej jest 5 takich miejsc).
Będą takie, które mam nadzieje wam się spodobają, i których nie będziecie się spodziewać Smile


RE: Projekt: Podkarpacie - bisson1976 - 12/08/2016 08:45 PM

(12/08/2016 08:41 PM)Dominiko napisał(a):  
(12/08/2016 08:37 PM)bisson1976 napisał(a):  No jestem ciekaw tych nowych miejsc na rozładunki i załadunkiPytajnik

Będzie ich dość sporo (na razie w Woli Mieleckiej jest 5 takich miejsc).
Będą takie, które mam nadzieje wam się spodobają, i których nie będziecie się spodziewać Smile
Mam nadzieję że mnie zaskoczysz oryginalnymi pomysłami i znacząco się będą różnić od moichBig Grin



RE: Projekt: Podkarpacie - Dominiko - 12/08/2016 09:09 PM

Dodam jeszcze, że wszystkie miejsca załadunku i/lub rozładunku wykonuję od 0 (prócz miejsc w salonach ciężarówek, które prawdopodobnie też będą). Nie używam firm od SCS.


RE: Projekt: Podkarpacie - bisson1976 - 12/08/2016 09:19 PM

(12/08/2016 09:09 PM)Dominiko napisał(a):  Dodam jeszcze, że wszystkie miejsca załadunku i/lub rozładunku wykonuję od 0 (prócz miejsc w salonach ciężarówek, które prawdopodobnie też będą). Nie używam firm od SCS.
Ciekawi mnie tylko że akurat teraz jakiś tydzień od momentu ja się pochwaliłeś , odblokowaniem mojej mapy ,projekt ruszył z kopyta.
No cóż swoje prefaby poznam od razu ponieważ nikt nie robił podobnych.
Po drugie sam mówiłeś że nie znasz się na blenderze oraz zmodzie , gratuluję więc opanowania tych programów w tydzieńBig Grin.
Do salonów ciężarówek towar można dostarczać na dwa sposoby jeden prefabs jest od scs , a drugi mój tylko problem polega na tym ze akurat te prefaby nie są w defach przypisane do kategorii Pedro więc musisz trochę się bardziej namęczyć żeby je znaleźć.
Pamiętaj więc żeby podać autorów tych prefabów zanim wydasz mapkę he,he,he.



RE: Projekt: Podkarpacie - Dominiko - 12/08/2016 09:29 PM

Prefaby Rozładunku i załadunku sa z rusmap (sam trigger i spawn naczep) chodzilo mi o to, że miejsca w których stawiam te "niewidzialne" prefaby (np. Firmę Pana Kowalskiego) buduje od zera.


RE: Projekt: Podkarpacie - bisson1976 - 12/08/2016 10:10 PM

(12/08/2016 09:29 PM)Dominiko napisał(a):  Prefaby Rozładunku i załadunku sa z rusmap (sam trigger i spawn naczep) chodzilo mi o to, że miejsca w których stawiam te "niewidzialne" prefaby (np. Firmę Pana Kowalskiego) buduje od zera.
Nie znam archiwum rusmap , więc się nie wypowiadam , natomiast widzę że mylisz pojęcia więc chciałem Ci wyjaśnić że
jedyne ikonki , które się da postawić na mapie i działają samodzielnie to:

Image
co zaś się tyczy działania triggers:
Image
jak widzisz nigdzie tu nie ma ikonki naczepy.
Nietypowe miejsca rozładunku można uzyskać kopiując i przerabiając oryginalny prefab scs,( to o co mnie pytałeś na fejsie)
lub edytując i eksportując sam plik .ppd ( najłatwiej w zmodzie).
Image
Jak już będziesz edytował ten plik ppd to dla ułatwienia podpowiem Ci że:
musisz edytować prefab - services
gdzie liczba 1 to załadunek, 2 rozładunek ,13 podjęcie zlecenia.
Tak więc teraz masz obraz tego o czym mówisz , troszkę się to różni od tego co napisałeś.Cool
Jest zasadnicza różnica pomiędzy budowaniem firmy w map edytorze , a edytowaniem firmy (prefabu w zmodzie)....

No i oczywiście żeby firma Pana Kowalskiego śmigała jak należy jeszcze potrzeba paru definicji ale to już pestka ...... dla kogoś kto robi prefaby.....



RE: Projekt: Podkarpacie - Dominiko - 13/08/2016 09:26 AM

(12/08/2016 10:10 PM)bisson1976 napisał(a):  
(12/08/2016 09:29 PM)Dominiko napisał(a):  Prefaby Rozładunku i załadunku sa z rusmap (sam trigger i spawn naczep) chodzilo mi o to, że miejsca w których stawiam te "niewidzialne" prefaby (np. Firmę Pana Kowalskiego) buduje od zera.
Nie znam archiwum rusmap , więc się nie wypowiadam , natomiast widzę że mylisz pojęcia więc chciałem Ci wyjaśnić że
jedyne ikonki , które się da postawić na mapie i działają samodzielnie to:

Image
co zaś się tyczy działania triggers:
Image
jak widzisz nigdzie tu nie ma ikonki naczepy.
Nietypowe miejsca rozładunku można uzyskać kopiując i przerabiając oryginalny prefab scs,( to o co mnie pytałeś na fejsie)
lub edytując i eksportując sam plik .ppd ( najłatwiej w zmodzie).
Image
Jak już będziesz edytował ten plik ppd to dla ułatwienia podpowiem Ci że:
musisz edytować prefab - services
gdzie liczba 1 to załadunek, 2 rozładunek ,13 podjęcie zlecenia.
Tak więc teraz masz obraz tego o czym mówisz , troszkę się to różni od tego co napisałeś.Cool
Jest zasadnicza różnica pomiędzy budowaniem firmy w map edytorze , a edytowaniem firmy (prefabu w zmodzie)....

No i oczywiście żeby firma Pana Kowalskiego śmigała jak należy jeszcze potrzeba paru definicji ale to już pestka ...... dla kogoś kto robi prefaby.....

Ni robię prefabów. Jak mówiłem korzystam z prefabów rusmap, które nie mają dodanego żadnego placu ,a jedynie te services 1,2 i 13.


RE: Projekt: Podkarpacie - .:KoxTrucker:. - 13/08/2016 09:28 AM

Dominik, tak sobie przeglądałem pliki, które dostałem od FLD, i ten most, co wcześniej pokazałeś, to chyba na Starej Wiśni w Woli Mieleckiej.
Sprawdzając sobie w GM ten rejon sprawdzałem, jakie barierki dostałem od FLD. I na fotce zrobiłem sobie most z tym samym chodnikiem, jak na Starej Wiśni, i efekty są tego takie:
Image
Nie tylko Skandynawskie mosty trzeba stawiać, jest tego tak dużo tych railingów.


To tylko było moje spostrzeżenie dot. mostów. Ja użyłem takiej barierki i wygląda to lepiej.
To nie jest krytyka, tylko rada, pomimo, że nie haruję jak wół w ME. :E

Myślę, że nie przeglądasz, ile możliwości daje Ci ME, ale to już czy skorzystasz z tego, co napisałem należy do Ciebie. Cool