eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-274.html)
+---- Wątek: Mapa Polski by Pedro Martin czyli mapaPM (/thread-18626.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: Moje zmagania z map editor he,he - Armk - 28/11/2015 08:51 AM

Ciekawie wygląda ten prefab. Big Grin


RE: Moje zmagania z map editor he,he - .:KoxTrucker:. - 28/11/2015 09:01 AM

Armk79
Węzeł został zrobiony z kilku prefabów, a odcinki łączące drogi na węźle, to są robione z dróg SCS-u.
Taki rodzaj, jaki został użyty w DLC Skandynawia.


RE: Moje zmagania z map editor he,he - DIESIRAE - 28/11/2015 11:41 AM

(27/11/2015 10:25 PM)bisson1976 napisał(a):  [b]Witajcie. Kolejny raport z prac nad mapą. Uporczywe nie działanie jednego prefabu i nie możność zdiagnozowania tego przyczyny zmusiło mnie po raz pierwszy do kombinacji z drogami , rondami i rozjazdami w celu stworzenia węzła

no akurat jeżeli używasz prefabów od FLD to działają one wszystkie prawidłowo Wink o ile zastosujesz jego odpowiedni wariant i połączysz w prawidłowy sposób Tongue

Dla ich prawidłowego działania wymagane są pewne zasady ich stosowania w innym wypadku np. ruch AI może znikać etc.

Nie opisałeś w czym jest problem więc nikt nie będzie gdybał co nie tak, to raz

a dwa ważna jest również w jakiej wersji masz prefaby FLD.

Dobrze jest również wybudować najpierw sam węzeł czyli sam układ drogowy bez zabudowywania go i przetestować najpierw czy wszystko prawidłowo działa a dopiero potem brać się za jego wykańczanie.


Życzę wytrwałości w realizacji mapkiWinkSmile


RE: Moje zmagania z map editor he,he - bisson1976 - 28/11/2015 02:16 PM

(28/11/2015 11:41 AM)DIESIRAE napisał(a):  
(27/11/2015 10:25 PM)bisson1976 napisał(a):  [b]Witajcie. Kolejny raport z prac nad mapą. Uporczywe nie działanie jednego prefabu i nie możność zdiagnozowania tego przyczyny zmusiło mnie po raz pierwszy do kombinacji z drogami , rondami i rozjazdami w celu stworzenia węzła

no akurat jeżeli używasz prefabów od FLD to działają one wszystkie prawidłowo Wink o ile zastosujesz jego odpowiedni wariant i połączysz w prawidłowy sposób Tongue

Dla ich prawidłowego działania wymagane są pewne zasady ich stosowania w innym wypadku np. ruch AI może znikać etc.

Nie opisałeś w czym jest problem więc nikt nie będzie gdybał co nie tak, to raz

a dwa ważna jest również w jakiej wersji masz prefaby FLD.

Dobrze jest również wybudować najpierw sam węzeł czyli sam układ drogowy bez zabudowywania go i przetestować najpierw czy wszystko prawidłowo działa a dopiero potem brać się za jego wykańczanie.


Życzę wytrwałości w realizacji mapkiWinkSmile
Prefab o którym pisałem jest akurat standardowym prefabem SCS, był prawidłowo połączony z drogą, nie zaznaczyłem opcji wyłączenia ruchu AI, nie przebiegała żadna niewidzialna ściana w tym miejscu , oraz nie przebiegał tam żaden inny teren , więc nie mam pojęcia czemu to nie działało.


RE: Moje zmagania z map editor he,he - bisson1976 - 01/12/2015 04:32 PM

Witam. Dzisiaj zakończyłem budowę węzła Płońsk oto efekt końcowy.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

więcej zdjęć na: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


RE: Moje zmagania z map editor he,he - Spajk - 01/12/2015 05:40 PM

Jak to mawiają... Jeździłbym Tongue


RE: Moje zmagania z map editor he,he - Armk - 01/12/2015 05:52 PM

Wrzucaj fotki w jpg, bo strona mi się ładuje, aż... strasznie długo. :E


RE: Moje zmagania z map editor he,he - bisson1976 - 02/12/2015 11:59 AM

Siemanko. Wczoraj wieczorkiem wspólnie z Jakubem ( jak za starych dobrych czasów) przypominałem sobie blenderka. Oto efekty. Pozdrowienie dla Jakuba.
Dobrze że niektóre rzeczy nie wymagają nowej wtyczki.

Image
Cool
Trochę za długo posiedziałem przy blenderze i z tej radości zmodyfikowałem oryginalny logo-znak Mercedesa he,he,he
W ten oto sposób Centrum Dystrybucji Grosik przestało być anonimowe

Image
Image


RE: Moje zmagania z map editor he,he - kolakao - 02/12/2015 12:49 PM

Moim zdaniem na drugim zdjęciu znak ustąpienia pierwszeństwa i informujący o rondzie po prawej stronie jest niepotrzebny, ponieważ jest jeden pas zjazdowy do ronda i znak po lewej wystarczy i ustawiłbym go po prawej stronie zaraz za tymi białymi strzałkami, które informują o końcu pasa pobocza. Przy włączonych latarniach wygląda świetnie.


RE: Moje zmagania z map editor he,he - bisson1976 - 05/12/2015 05:02 PM

"Blender session"
Witam. Kolejna sesja w blenderze i parę rzeczy udało się zrobić. Duża w tym zasługa Jakuba (zabrałem mu troch wolnego czasu),który jak zwykle poprawił moje błędy he,he i dzięki temu mamy oto takie efekty.....
Image
Image
Image
Image
Image
ImageCool