eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Tabliczki Extra - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Download (/forum-119.html)
+---- Dział: Części do ETS 2 (/forum-126.html)
+----- Dział: Paczki części (/forum-203.html)
+----- Wątek: Tabliczki Extra (/thread-22062.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Tabliczki Extra - Dvch - 18/08/2014 10:12 AM

(10/08/2014 05:26 PM)basti73 napisał(a):  Modyfikacja dodaje trzy wersje podświetlanych tabliczek na podszybie z możliwością wstawienia własnych grafik nawet dla laika, posiada definicje do wszystkich aut scs-u i kilku najpopularniejszych (Daf XF i Scania R by 50k, Scania 4, Scania V8, F.S.C. Star 200, Peterbilt 389, Kenworth T660) oraz wszystkich autorstwa mojego i MTP. Chętnie dorobię definicje do innych aut, jeśli w komentarzach wyrazicie zainteresowanie i podacie linki modów.

Image

Image

Testowane na 1.11.1
Autor: basti73


Pobieranie Modyfikacji:


Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

Zezwalam na wynoszenie na inne fora pod warunkiem podania autora.

Zachęcam tych, którzy skorzystają z modyfikacji i wykonają własne tablice (instrukcja poniżej) do wstawienia w komentarzach fotek waszych arcydzieł Smile



--- Instrukcja ---

Dla zaawansowanych:

Pliki dds tablic znajdują się w katalogu "Textury" i mają kolejne nazwy "tablica_1;2;3" odpowiadające w warsztacie akcesoriom o nazwie "Tablica 1;2;3".

Dla laików:

Potrzebne:
-program graficzny (polecam dla tych co grafiką się nie bawią prosty, funkcjonalny i darmowy "Paint.Net")
-konwerter DXT5 (najprostszy, łatwy i darmowy "DXTBmp"

Ważne info:
-plik wynikowy "*.dds", który musimy wstawić do moda składa się z dwóch warstw; główna (grafika) i kanału alfa (czarno-biały), który decyduje o tym która część grafiki ma być podświetlona w grze a która nie (biały-świeci, czarny-nie świeci) i dla uproszczenia, aby nie tworzyć tego kanału alfa można robić tabliczki z czarnym tłem (patrz na fotki, tablica środkowa), lub z czarną grafiką/napisem (patrz tablica kierowcy), a jeśli chcemy stworzyć tablicę w pełni kolorową, ale żeby nie cała była podświetlona (patrz tablica pasażera) to musimy stworzyć kanał alfa, który decyduje co jest podświetlone a co nie, jeśli go nie zrobimy to cała tablica będzie podświetlona.

Wykonanie:
- W programie graficznym tworzymy nowy arkusz o wymiarach "1024x256", i jest to nasza tablica na której malujemy/tworzymy naszą grafikę/napis itd. Gotowe arcydzieło zapisujemy w formaie "bmp" i nadajemy mu nazwę "tablica_1".
-Jeśli nie tworzymy kanału alfa (patrz info powyżej), to odpalamy konwerter i otwieramy w nim nasz plik "tablica_1.bmp" i zapisujemy jako dds ustawiając typ na "DDS DXT5".
-Jeśli tworzymy kanał alfa to zostając w programie graficznym przerabiamy korzystając z funkcji programu nasz obraz na wersję czarno-białą pamiętając o tym, że te elementy obrazu które mają być podświetlone przerabiamy na białe, a nie świecące na czarne i tak zpreparowany obraz zapisujemy również w formacie "bmp" i nadajemy mu nazwę np. "tablica_1_alfa". Odpalamy konwerter i otwieramy nasz plik "tablica_1.bmp", następnie w funkcjach programu wybieramy "Alfa/Import Alfa Channel" i wybieramy nasz plik "tablica_1_alfa.bmp", akceptujemy/zatwierdzamy i zapisujemy jako dds ustawiając typ na "DDS DXT5".
-Gdy mamy już gotowy plik "tablica_1.dds" otwieramy w np. winrar nasz mod i wchodzimy do katalogu "Textury" gdzie znajdują się pliki "tablica_1.dds", "tablica_2.dds" i "tablica_3.dds" i przenosimy nasz nowo stworzony plik "tablica_1.dds" na okno winrara z tymi trzema plikami i w oknie które wyskoczy wybieramy "metoda kompresji - bez kompresji" i zatwierdzamy.
-Tablice drógą i trzecią tworzymy analogicznie pamiętając tylko o nazwach odpowiednio "tablica_2" lub "tablica_3"
-W grze mamy w warsztacie w akcesoriach nasze tablice jako "Tablica 1", "Tablica 2" i "Tablica 3".


Poradnik - Jak dopisać Tabliczki Extra do swojego trucka.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.


RE: Tabliczki Extra - bilon2222 - 13/11/2014 10:59 AM

link nie działa


RE: Tabliczki Extra - Darson - 13/11/2014 11:06 AM

Link poprawiony.


RE: Tabliczki Extra - Truck.pl - 29/12/2014 02:47 PM

próbuje zrobić własną tabliczkę według instrukcji i nic Sad
czy mógłby ktoś zrobić filmik jak te tabliczki zrobić Pytajnik Smile


RE: Tabliczki Extra - kacpero1050 - 29/12/2014 03:14 PM

Proszę bardzo:



Nie ukrywam że liczę na "+" Smile


RE: Tabliczki Extra - Truck.pl - 29/12/2014 05:19 PM

WIELKIE WIELKIE WIELKIE dzięki kolego Smile Smile Smile


RE: Tabliczki Extra - wujek600kv - 07/02/2015 06:44 PM

ja robie wedlug tej instrukcji i nawet zwykle tablice bez alphy mi nie wychodz a bo tło na trucku jest cale czarne :/


RE: Tabliczki Extra - Truck.pl - 26/02/2015 03:15 PM

koledzy a ja mam taki problem że Mam wersję 1.16.2s i tabliczki mam zrobione miodzio i wgl. ale działają one tylko po włączeniu świateł drogowych tzw. długich i jak włączę kierunki to migają mi razem z nimi na pomarańczowo. Może ktoś się orientuję co trzeba zmienić w definicji czy coś. Bardzo proszę o pomoc Smile Smile


RE: Tabliczki Extra - .:Seba11:. - 26/02/2015 03:24 PM

Bo SCS skopało jeden mat w dds. i dlatego Wink


RE: Tabliczki Extra - Truck.pl - 26/02/2015 03:27 PM

czyli nie będzie ta tabliczka chodzić poprawnie PytajnikPytajnik