eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Prace by Michal_Z_gno - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Wasze Prace (/forum-269.html)
+---- Wątek: Prace by Michal_Z_gno (/thread-24321.html)



RE: Prace by Michal_Z_gno - Adam.J - 09/12/2018 06:42 PM

A ja mam wrażenie że to zdjęcia z reala Michał tu wrzuca Tongue 10/10


RE: Prace by Michal_Z_gno - GrakuPL - 11/12/2018 02:25 AM

Cudo, ile pracy wymaga ta mapa... Odkąd zacząłem modelować doceniam jeszcze bardziej. Smile


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 11/12/2018 01:15 PM

(11/12/2018 02:25 AM)GrakuPL napisał(a):  Cudo, ile pracy wymaga ta mapa... Odkąd zacząłem modelować doceniam jeszcze bardziej. Smile

Ile wymaga to łatwo policzyć a dokładniej budynek jak powyżej to są dwa dni pracy takiej na luzie plus praca w samym ME (to już będziesz wiedział ile zajmuję sam ME mniej więcej czasu).
W skali całej mapki to można policzyć ile jest mniej więcej budynków do odwzorowania (każdy dom i inny obiekt na mapce ma być identyczny jak w realu) co da już częściowo większy pogląd dlaczego to mi zajmuję tyle czasu a nie mniej Tongue


RE: Prace by Michal_Z_gno - dominik_SKIPPER - 11/12/2018 02:58 PM

Nie mogę się doczekać wydania mapy Tongue Busikiem będzie się przyjemnie jeździło Big Grin Powodzenia! 10/10


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 18/12/2018 09:05 PM

Szkoła w Żydowie

Image
Image

Zostały jeszcze drobne poprawki (maszty do flag, płotek itp.) aby było jak należy.



RE: Prace by Michal_Z_gno - Jakubek1993 - 18/12/2018 09:42 PM

Patrzyłem jak wygląda to miejsce w realu i muszę przyznać że brakuje tylko pierdół żeby to było w 100% zgodne Smile Powodzenia w dalszych pracach.


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 19/12/2018 12:39 AM

(18/12/2018 09:42 PM)Jakubek1993 napisał(a):  Patrzyłem jak wygląda to miejsce w realu i muszę przyznać że brakuje tylko pierdół żeby to było w 100% zgodne Smile Powodzenia w dalszych pracach.

Bo te pierdoły też trzeba zrobić tak więc wszystko będzie zgodne w 100% no ale w swoim czasie bo modele same się nie zrobią i każdy wymaga mniej lub więcej poświęconego czasu Tongue
A swoją drogą to gogle w tym miejscu jest nieaktualne bo jest sprzed 6 lat a kilka rzeczy tam się zmieniło od tego czasu.


RE: Prace by Michal_Z_gno - elot360 - 19/12/2018 08:52 AM

+/- tydzień temu GSV zaktualizowało Polskę o zdjęcia z 2017 i 2018. Może w interesującym Ciebie rejonie też się zaktualizowało?


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 19/12/2018 12:24 PM

(19/12/2018 08:52 AM)elot360 napisał(a):  +/- tydzień temu GSV zaktualizowało Polskę o zdjęcia z 2017 i 2018. Może w interesującym Ciebie rejonie też się zaktualizowało?

Tak wiem i częściowo jest to pomocne ale tylko na głównych drogach (krajówkach itp.) a ten fragment to jest droga lokalna i tam nie było aktualizacji. GSV to jest przydatny bardziej do tworzenia zabudowy bo budynki nie zmieniają się tak często (ewentualnie coś może dojść, coś odejść z krajobrazu czy zmienić kolor no ale budynki i duże obiekty są raczej niezmienne o wielu lat) a jeśli chodzi o detale to korzystam z materiałów własnych (nagrania własne itp.).
Dodatkowo używam co też polecam mapy satelitarne z http://mapy.geoportal.gov.pl bo te googlowskie przy nich to szajs a te są dokładniejsze, aktualniejsze (nawet z miesiąc czy dwa temu była aktualizacja), z większym przybliżeniem oraz większą ilością przydatnych danych. Więc do precyzyjnej pracy z mapami satelitarnymi Polski to tylko nasz geoportal Tongue


RE: Prace by Michal_Z_gno - Michal_Z_gno - 28/12/2018 10:43 PM

Jakiś tam mały postęp:

Image