eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Fotoalbum - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Fotki i filmiki (/forum-209.html)
+--- Wątek: Fotoalbum (/thread-31682.html)



RE: Fotoalbum - Hardcor123 - 28/04/2016 05:01 PM

Miodzio zestawik! 10/10


RE: Fotoalbum - Rodzyn - 28/04/2016 05:05 PM

Ujdzie z tą Scanią :E Pani Renata rozwala z Wieltonem Tongue


RE: Fotoalbum - Borsuk - 28/04/2016 05:09 PM

Range T w warsztacie. Powód, choroby wieku dziecięcego... :E.


RE: Fotoalbum - rafaelcz82 - 29/04/2016 05:31 AM

Rozjechałeś mnie tą relacją. Jak Ty uzyskujesz tak doskonały efekt? To jakaś obróbka zdjeć, czy jednak prosto z etsa?


RE: Fotoalbum - Borsuk - 29/04/2016 07:00 AM

(29/04/2016 05:31 AM)rafaelcz82 napisał(a):  Rozjechałeś mnie tą relacją. Jak Ty uzyskujesz tak doskonały efekt? To jakaś obróbka zdjeć, czy jednak prosto z etsa?

@rafaelcz82, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości Tongue.

Ze screenshotami z gry (nazwanie tego czegoś zdjęciami to profanacja Big Grin) jest trochę tak jak z obrazem zarejestrowanym lustrzanką w formacie RAW, to surowy obraz wymagający jakieś obróbki. Nie bez kozery zrzuty ekranu są zapisywane w dwóch formatach w którym pierwszy służy do podglądu a drugi do obróbki. Akurat surowy zarejestrowany obraz z ETSa to tzw. mydło (rozmycie tła), przypomina obraz zarejestrowany za pomocą kiepskiego obiektywu czasem przez kiepskiego fotografa. Inne gry wypadają w porównaniu z ETSa zdecydowanie lepiej. Z jednej strony modyfikacje w grze sprawiają że obraz wygląda jak wygląda, z drugiej strony wskazana jest delikatna obróbka by całość wyglądała jeszcze ciekawiej, oczywiście nie jest to wymóg konieczny ale jak ktoś ma możliwości i wiedzę, czemu z niej nie skorzystać.

Ze spraw technicznych. Jeśli chodzi o obraz widziany (nie zarejestrowany) to w zasadzie wygląda jak na fotkach, do zmodyfikowanego moda na pogodę oraz HDR dorzucasz Reshade + Sweet FX i odpowiednim presetem i coś takiego masz w grze na żywo. Niby wszystko fajnie ale rejestracja takich screenów za pomocą Print Screen jest mało wygodna i wręcz prymitywna, (oba programy nie działają z wbudowanym w grę narzędziem do zapisu i edycji) oraz nie masz pełnej kontroli nad tworzonym obrazem.

Fotki doskonałe nie są, nie bawię się w jakieś specjalne kadrowanie, dodawanie ramek, podpisów czy innych cudaków bo nie mam na to czasu, a 80% odwiedzających temat i tak nie zauważy różnicy. Śmieszą mnie jedynie teksty gdy pytasz gościa czy poprawia zdjęcia. On na to odpowiada że są z gry. Cuda na kiju to sprzedają na odpuście :E. Przecież na kilometr widać kto manipuluje przy obrazach, na tym forum robi to kilka osób, z różnym efektem, nie mi to oceniać, choć wystarczy szczera odpowiedzieć na pytanie. Tak poprawiam bo lubię Smile. Czasem wystarczy delikatna poprawa oryginału, czasem dodanie jakieś winiety i już.

Także zachęcam wszystkich do tego by bawili się obrazem, nie jest to działanie zakazane, umiejętne wykorzystanie różnych narzędzi poprawi czasem i tak dobry efekt (liczy się umiar) a o efekt i przyjemność oglądania przecież głównie chodzi.


RE: Fotoalbum - Deczor - 29/04/2016 10:00 AM

200% normy!


RE: Fotoalbum - .:Seba11:. - 29/04/2016 01:52 PM

Druga fotka z reala na 100 % Big Grin


RE: Fotoalbum - Negan44 - 29/04/2016 03:26 PM

Piękna SCANIA Wink Ocenka to 10/10


RE: Fotoalbum - Borsuk - 01/05/2016 01:03 PM

Image

Image

Image



RE: Fotoalbum - RAQ - 01/05/2016 01:14 PM

10/10 Big Grin