eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Sygnatury - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Forum Ogólne
(/forum-14.html)
+--- Dział: Problemy, błędy, propozycje (/forum-182.html)
+--- Wątek: Sygnatury (/thread-35806.html)

Strony: 1 2 3


RE: Sygnatury - Jakubek - 30/06/2020 03:58 PM

Ja tutaj proponuję małą zmianę w regulaminie:

Teraz:

Cytat:3. Za nie stosowanie się do rozdzielczości sygnatury grozi warn od 20% - 40% na okres od 3 dni - 3 miesięcy.

A powinna być taka zmiana:

Cytat:3. Za nie stosowanie się do rozdzielczości sygnatury grozi warn od 20% - 60% na min. 14 dni. Po tym okresie, aby można było zlikwidować warn trzeba zmienić sygnaturę spełniające podane kryteria w regulaminie i po poprawie zgłosić się do jednego z naszych moderatorów, aby mógł tego warna usunąć.

Teraz to tylko użytkownik może sobie poczekać do dnia, w którym wygaśnie warn i nie zmieni i tak sygnatury. Taka zmiana zaproponowana przez ze mnie miałaby pozytywne efekty. Wink


RE: Sygnatury - limowski - 30/06/2020 04:16 PM

A ja nie jestem za karaniem, od tego są sądy. Za to można wprowadzić myCode na wzór [img] ograniczający wysokość grafik to ustalonej liczby pikseli i problem z głowy.


RE: Sygnatury - Ealfdus - 30/06/2020 06:39 PM

(30/06/2020 04:16 PM)limowski napisał(a):  A ja nie jestem za karaniem, od tego są sądy. Za to można wprowadzić myCode na wzór [img] ograniczający wysokość grafik to ustalonej liczby pikseli i problem z głowy.

Takowy MyCode na "[img]" byłby niepraktyczny. Chcąc wstawić fotkę w jakimś temacie używamy właśnie tego. Co za tym idzie fotka zmniejszała by się do wymiaru sygnatury (a to właśnie sygnatura powinna być zmniejszona). Lepszym pomysłem byłoby użytkownikom niestosującym się do tego punktu zabrać możliwość używania sygnatury na czas określony (np. 14 dni). Zabieranie możliwości posiadania sygnatury znajduje się w MCP i ACP, więc korzystali by z tego osoby posiadające te uprawnienia.


W ACP:
Użytkownicy i grupy > Użytkownicy > Wybieramy użytkownika > Sygnatura
i tu jest opcja "Wyłącz sygnature"

W MCP:
Profil użytkownika > Edytuj tego użytkownika w panelu moderatora
zjeżdżamy na sam dół i widnieje ta sama opcja Tongue


RE: Sygnatury - PLAYER - 30/06/2020 07:21 PM

W js Pythonie, czy PHP powinno być to co pisał Limowski, i bez błędów o których pisze Ealfdus. Tylko, czy takie języki można jakoś dodać do forum, no i komu by chciało się to kodować, chociaż,, na biedę" mogę ja coś takiego załatwić.


RE: Sygnatury - RadolSzczecin - 30/06/2020 07:35 PM

Michał - bez zbędnego kombinowania - sygnatura w ilości sztuk jednej o rozmiarze jaki Ty masz i ani milimetra więcej Tongue
To naprawdę w zupełności wystarcza jeśli ktoś chce na siłe coś tam mieć...i tyle.

Cytat:Radol całkowicie zabronić grafik to się nie do bo lud by za bardzo grzmiał więc trzeba iść na mały kompromis

Jak ktoś ma swój ulubiony obrazek to niech wrzuci na jakiś serwis a w podpisie da tylko linka ....po kiego 'zmuszać' innych do oglądania czegoś, czego akurat nie chcą?

Jesli ktoś pisze z 10-15 postów w jednym temacie to wiesz czego można dostać przeglądając taki temat?

Jak koniecznie chcesz kompromisu to ew. tak jak pisałem o rozmiarze Twojej.


RE: Sygnatury - Ealfdus - 30/06/2020 07:41 PM

(30/06/2020 07:21 PM)PLAYER napisał(a):  W js Pythonie, czy PHP powinno być to co pisał Limowski, i bez błędów o których pisze Ealfdus. Tylko, czy takie języki można jakoś dodać do forum, no i komu by chciało się to kodować, chociaż,, na biedę" mogę ja coś takiego załatwić.

Owszem, wziąłem pod uwagę tą opcję ale komu by chciało się bawić w takie coś. W końcu to tylko sygnatura.


RE: Sygnatury - PLAYER - 30/06/2020 07:45 PM

Gdybym nie był leniwym śmieciem, to bym to napisał, ale cóż. Chociaż np. mi się programowanie podoba, no i przy okazji pomógłbym na forum.


RE: Sygnatury - Michal_Z_gno - 30/06/2020 08:30 PM

PLAYER nic nie trzeba programować bo wystarczy dodać nowe tagi np. [IMG1]link do fotki[/IMG1] z tym, że to kompletnie niepraktyczne bo większość i tak odruchowo używa podstawowego [IMG] i by się tylko wszystko mieszało.
A nawet jakby bawić się w jakąś ekstra wtyczkę do tego to jak napisał Ealfdus nie ma to sensu bo to tylko sygnatura i wystarczy ustalić jedynie konkretny zapis w regulaminie i pilnować aby było to przestrzegane.


RE: Sygnatury - limowski - 30/06/2020 09:21 PM

(30/06/2020 06:39 PM)Ealfdus napisał(a):  Takowy MyCode na "[img]" byłby niepraktyczny. Chcąc wstawić fotkę w jakimś temacie używamy właśnie tego. Co za tym idzie fotka zmniejszała by się do wymiaru sygnatury (a to właśnie sygnatura powinna być zmniejszona).

Dlatego napisałem, że "na wzór" IMG. Tak, jak wspomniał o tym Michał.


(30/06/2020 08:30 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  [...] wystarczy dodać nowe tagi np. [IMG1]link do fotki[/IMG1] z tym, że to kompletnie niepraktyczne bo większość i tak odruchowo używa podstawowego [IMG] i by się tylko wszystko mieszało.
A nawet jakby bawić się w jakąś ekstra wtyczkę do tego to jak napisał Ealfdus nie ma to sensu bo to tylko sygnatura i wystarczy ustalić jedynie konkretny zapis w regulaminie i pilnować aby było to przestrzegane.

Zapis ten też może brzmieć "Dodając zdjęcie w sygnaturze używamy tagów [zdjęciewsygnaturze] link do zdjęcia w sygnaturze [/zdjęciewsygnaturze].". Jeśli taki tag by istniał to łatwiej jest moderatorowi zmienić tag z [img] na [zdjęciewsygnaturze] niż upominać delikwenta, a co gorsze rzucać procentami.


RE: Sygnatury - Ealfdus - 30/06/2020 10:29 PM

W takim razie trzeba wziąć pod uwagę to, że użytkownicy mają znać ten kod. Nie każda nowa osoba patrzy w regulamin (ludzie co są kilka lat na forum w sumie go nie znają). Myślę, że zabranie możliwości posiadania sygnatury na 14 dni + warn 20% to najlepsza opcja by zachęcić ludzi do przestrzegania a przede wszystkim przeczytania regulaminu. :E