eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Laptop sam się wyłącza. - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Laptop sam się wyłącza. (/thread-36215.html)



Laptop sam się wyłącza. - .:KoxTrucker:. - 19/01/2016 05:42 PM

Witam.
Mam cichszy niż zwykle wentylator w laptopie. Było to po zgrzycie. I potem sam, bez mojej ingerencji wyłącza się. Ekran robi się czarny i odcinane jest zasilanie. Jak go pogłośnić i przywrócić go do stanu poprzedniego. Czy muszę oddać go do serwisu?


RE: Laptop sam się wyłącza. - biglaskos - 19/01/2016 06:11 PM

Wyłącza się ponieważ przegrzewają się podzespoły, wymień wentylator i przeczyść go.


RE: Laptop sam się wyłącza. - .:KoxTrucker:. - 26/01/2016 09:39 AM

Tzn. Laptop ma 4,5 roku. Przez 2 lata katowałem go na ETS 2. W związku z tym chyba przeczyszczę laptop w serwisie i prawdopodobnie wymienię pastę termoprzewodzącą w CPU i GPU.
Po kilku godzinach powiem, co to da.


RE: Laptop sam się wyłącza. - MAD MAX - 26/01/2016 09:47 AM

Jak to nie pomoże to zanim oddasz do serwisu spróbuj postawić od nowa system, kiedyś na swoim też tak mi się robiło że bez powodu się wyłączał. A znajomy informatyk powiedział że czasem bywa tak że zostają uszkodzone jakieś pliki systemowe i że zanim zacznie się ingerować w naprawę i w szukanie usterki warto postawić system od nowa. W moim przypadku to w zupełności wystarczyło, postawiłem system na nowo i problem się rozwiązał.

A swoja drogą warto czyścić i zmieniać pastę.


RE: Laptop sam się wyłącza. - Borsuk - 26/01/2016 10:11 AM

Zgrzyt poprzedzający usterkę to raczej nie pliki systemowe a hardware, no chyba że teraz windows w ten sposób komunikuje swoją śmierć :E.


RE: Laptop sam się wyłącza. - .:KoxTrucker:. - 27/02/2016 01:38 PM

Problem został rozwiązany 4 tygodnie temu. Oddałem laptopa do serwisu, tam przeczyścili wentylator, wymienili pastę termoprzewodzącą itp.
Temat do zamknięcia i do dodania go do sekcji Sprawy Rozwiązane.