eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Przesuwanie mapy - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Map Editor SCS (/forum-273.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-277.html)
+---- Wątek: Przesuwanie mapy (/thread-38765.html)



Przesuwanie mapy - Narzew - 04/05/2016 05:29 PM

Witam, jest jakiś prosty sposób na przesunięcie dużego obszaru mapy (wielkośći np. kilku krajów) z jednego miejsca na drugi ?
Nie mam na myśli migrowania itp. chcę po prostu mając mapę otwartą do edycji przenieść wybrany jej obszar (większy niż jedna strona w zaznaczeniu) w inne miejsce na mapie.
Przykład: Zmiana miejsca Wielkiej Brytanii Wink Taki trywialny ale by załapać o co mi chodziło Smile
Czytałem że można po prostu wyciąć i wkleić dany obszar aczkolwiek nie wiem jak to poprawnie zrobić, stąd proszę o doradę Wink


RE: Przesuwanie mapy - kamillo1 - 01/07/2016 11:52 AM

Niestety nie da się przesunąć obszar na drugi. potrzeba lepiej map edytor.


RE: Przesuwanie mapy - RadolSzczecin - 01/07/2016 03:40 PM

A co to za bezsensowna składnia zdania i jeszcze bardziej bezsensowna odpowiedź ??!

Zaznaczyć można większy obszar niz tenb widoczny w oknie edytora i służy do tego prawy klawisz myszy (przesunięcie) używany jednocześnie z lewym (zaznaczenie)
Trzeba to po prostu samemu "potrenować"
Można skopiować do pamięci tak zaznaczony obszar (ctrl+v) i jednocześnie go skasować z mapy (del)
Wklejasz w nowe miejsce (ctrl+v)

Niestety nie jest to idealna metoda na tak rozległe tereny.
Potrzeba też mieć dobry sprzęt i sporo pamięci, inaczej operacja trwa długo w zależnosci od rozmiarów zaznaczonego obszaru i jego złożoności.