eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
DLC Serce Rosji - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Nowości ze świata ETS2 (/forum-287.html)
+--- Wątek: DLC Serce Rosji (/thread-52237.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: DLC Serce Rosji - superpiotr4 - 01/03/2022 01:45 PM

(01/03/2022 12:42 PM)xxtrokerxx napisał(a):  A nie lepiej zbojkotować? I wtedy jest szansa postawić SCs ultimatum rzeczy które mają dodać do ETS...

Wymyślił..... Na razie DLC nie jest wydane i raczej podejrzewam, że nie wydadzą tak prędko, aby się nie skompromitować. Obecnie pracują nad DLC z malowaniem ukraińskim i miejmy nadzieję, że wyjdzie bardzo szybko to DLC. Chętnie zobaczę zestawy z malowaniami. Bo całe pieniądze pójdą na wspieranie Ukrainy, więc warto spróbować.


RE: DLC Serce Rosji - Perkins - 01/03/2022 09:33 PM

Ale syf tu zrobiliście XD


RE: DLC Serce Rosji - Marcin D - 02/03/2022 08:40 AM

(01/03/2022 09:33 PM)Perkins napisał(a):  Ale syf tu zrobiliście XD
Akurat teraz i my dwaj dołożyliśmy swe okruszki do tego syfu :E


RE: DLC Serce Rosji - RadolSzczecin - 02/03/2022 07:38 PM

Żeś wyjechał z tą polityką...to nie te forum.
Wyczyścić temat i czekać - przez jakiś czas zapewne nie będzie nowego info odnośnie dodatku.

EDIT:
Borsuk napisał(a):Gry nie powinny być zarówno orężem propagandy jak i poprawności politycznej, gdyż koniec końców cierpią na tym zwykli gracze.

Czytasz czasem to co piszesz?
To jest TYLKO rozrywka, i tak jak nie puszcza sie rosyjskich piosenek, seriali, blokuje się strony rosyjskie..itd..itd to w taki sam sposób można nie wydać DLC

Twoje cierpienie z braku nowego dlc nijak ma się do tego co przechodzą inni za granicą.
Tutaj przychodzą mi tylko do głowy same przekleństwa ale nie będę robił Ci siary Tongue


RE: DLC Serce Rosji - Bozo - 02/03/2022 07:48 PM

Następne kolejne "wywody" polityczne będą usuwane. Wiem, że trudno przejść obojętnie od aktualnej sytuacji z DLC Serce Rosji, ale polityka na "bok".


RE: DLC Serce Rosji - superpiotr4 - 02/03/2022 08:16 PM

(02/03/2022 07:38 PM)RadolSzczecin napisał(a):  Żeś wyjechał z tą polityką...to nie te forum.
Wyczyścić temat i czekać - przez jakiś czas zapewne nie będzie nowego info odnośnie dodatku.

EDIT:
Borsuk napisał(a):Gry nie powinny być zarówno orężem propagandy jak i poprawności politycznej, gdyż koniec końców cierpią na tym zwykli gracze.

Czytasz czasem to co piszesz?
To jest TYLKO rozrywka, i tak jak nie puszcza sie rosyjskich piosenek, seriali, blokuje się strony rosyjskie..itd..itd to w taki sam sposób można nie wydać DLC

Twoje cierpienie z braku nowego dlc nijak ma się do tego co przechodzą inni za granicą.
Tutaj przychodzą mi tylko do głowy same przekleństwa ale nie będę robił Ci siary Tongue

Może i masz racje. Niepotrzebnie wyjechałem i sam teraz skasuje ten watek, bo nie pasuje tutaj totalnie albo go edytuje, usuwajac niepotrzebne fragmenty. Sorki za zamieszanie Smile


RE: DLC Serce Rosji - buwek - 02/03/2022 09:26 PM

Polityka na bok bo chłop postanowił wyrazić odmienne zdanie, które jest dość mądre :E
bruh


RE: DLC Serce Rosji - topiq - 04/03/2022 11:42 AM

Porównanie rosyjskich piosenek i towarów, które się bojkotuje czy blokowanych stron do produktu czeskiego o samej tematyce terenów rosji jest trochę niefortunne. Tak jak zmiana nazwy pierogów ruskich na nieruskie, ukraińskie itp. Rozumiem wszystko, ale ludzie ciut przesadzają. Zaraz zaczną palić książki rosyjskich autorów itp.


RE: DLC Serce Rosji - adamets2 - 04/03/2022 02:03 PM

Bojkotować jeśli już to można to co robią rosyjskie firmy jak wódka itp, a nie coś co jest o Rosji. Na tej zasadzie to niech Netflix usunie Katarzynę Wielką, a akademia oscarowa niech odbierze Oscary filmowi Doktor Żywago... To, że Rosjanie mają dyktatora u siebie to nie zawsze jest ich wina. Tak jak naszą winą nie było, że mieliśmy PRL. Sankcje niestety uderzą tez w zwykłych Rosjan, również w tych co ryzykują życiem - protestując. Ale tego niestety nie da się oddzielić....

Co do DLC "Serce Rosji" jedynym powodem dla jakiego na chwilę obecną nie mam ochoty na ten dodatek jest fakt, że nie mam ochoty oglądać tego kraju wiedząc co ich wojska robią w Ukrainie. Tak samo nie jeżdżę obecnie po terenach Rosji i nie zamierzam na razie. Wg mnie studio powinno zawiesić pracę nad tym DLC bo i tak pewno im się to słabo sprzeda i rozpocząć prace nad innym dodatkiem lub przerzucić siły do ATS bo Europa jest w sumie ukończona, a z modami kompletna, a nawet nadkompletna (wliczając drogę do Azji, Bliski Wschód); a w ATS wciąż brakuje ponad połowa całej Ameryki...


RE: DLC Serce Rosji - jarson - 04/03/2022 03:56 PM

Rozwiązań korzystnych zarówno dla studia (finanse + PR), jak i dla zwykłych graczy może być kilka. Faktem jest, że wydanie tego DLC teraz będzie dla SCSu strzałem w kolano, ale, jak sądzę, zakładając że nie zmieni się jego forma. Co mam na myśli?

Jest to DLC o Rosji, a nie o Federacji Rosyjskiej, jej rządzie i wojsku. Rosja to nie Putin i o jej klimacie nie decydują wyłącznie wojskowo-komunistyczne pomniki. Rosja to ludzie, krajobrazy, a w wypadku transportu - również specyficzne drogi. To decyduje o klimacie.

Myślę więc, że jeśli DLC zmieni nazwę na taką, która nie nawiązuje bezpośrednio do Rosji, z jej grafiki koncepcyjnej zniknie motyw flagi, a zawartość zostanie odchudzona z tak naprawdę niepotrzebnych pomników przedstawiających czołgi itp., to byłoby to jakieś tam wybrnięcie. Oczywiście jakiś procent dochodu firma mogłaby przeznaczyć na pomoc uchodźcom (wspomaganie armii ukraińskiej już nie byłoby apolityczne).

Przesunięcie wydania o kilka miesięcy może być dobre (jednak w powyższej formie), bo niestety ludzie przywykają. Wojna może trwać jeszcze rok, ale już za 3-6 miesięcy zniknie z czołówek portali informacyjnych, a w radio przestaną nadawać "specjalne wydania" faktów. Niestety, ludzie przywykają do zła. Odkładanie wydania do czasu, aż kurz wojny opadnie nie ma sensu. Ów "kurz" może nie zdążyć opaść znając zapędy obecnej władzy w Rosji (i swoją drogą znając też zapisane w Biblii proroctwa o rywalizacji dwóch największych mocarstw światowych w naszych czasach...).
A przecież rozsądni ludzie kapują, że w wypadku tej wojny źródłem zła nie są Rosjanie, rosyjskie krajobrazy i drogi, lecz rosyjski rząd. To DLC będzie w sumie piękną alternatywną wersją Rosji - Rosją bez jej obecnego prezydenta i jego kumpli.

Bojkotowanie wszystkiego, co rosyjskie jest śmieszne. Logiczne jest, że sankcje sportowe są uzasadnione, bo rosyjskie reprezentacje, kluby i zawodnicy indywidualni reprezentują swój kraj - jego wartości itp. Logiczne jest bojkotowanie rosyjskich firm i marek, bo ich dochód, to też dochód do rosyjskiego skarbu państwa, skąd finansuje się m.in. działania wojenne. Absolutnie normalnym jest odcięcie od obrad w międzynarodowych organizacjach rosyjskich polityków, którzy chcą reprezentować politykę swojego rządu. Ale czy należy teraz palić słowniki rosyjskie? Rosyjskie książki i dzieła sztuki? Czy Ukraincy, których około 2/3 mówi po rosyjsku a nie ukrainsku, ma teraz przestać używać swojego języka? Czy trzeba zerwać kontakt z krewnymi i znajomymi mieszkającymi w Rosji, jeśli nie popierają działań prezydenta? Czy z internetu mają zniknąć wszelkie zdjęcia przedstawiające cokolwiek z Rosji? Czy w szkołach mają przestać uczyć języka rosyjskiego i zaprzestać uczenia na tych lekcjach o matrioszkach itp.?

No więc czym jest dlc, w którym nie ma Putina, które nie reprezentuje militarnych interesów Rosji, które nie wspiera działań wojennych, które wydają Czesi i z którego ani jedna czeska korona nie trafi do Rosji? Społeczność rosyjskich graczy i tak ma płatności zablokowane, i tak nie będą mogli zakupić dodatku (więc i tak mogą sobie pisać na swoich forach o bojkocie SCSu po ostatnim oswiadczeniu na blogu).

Powyższe jest moją osobistą opinią. Nie wszystko, co o Rosji = Putin i wojna. Gdyby w najbliższym czasie SCS wypuścił to DLC, to o ile uwzględniałoby warunki jakie wyżej opisałem, kupiłbym je i bym z niego korzystał.
Rozumiem jednak, że jest to utopia, bo widzę jak ludzi zaślepia nacjonalizm i propaganda (tak, tak, tutaj na zachodzie też mamy coś takiego, jak propaganda. Tylko że zachodnia Smile Może nie jest taka perfidna jak na Wschodzie, ale istnieje...). SCS żeby nie ucierpieć zbyt mocno, będzie musiał mimo wszystko opóźnić to DLC, bo ludzie nie rozumieją... A "opóźnić" w praktyce bezie oznaczać tyle samo, co "porzucić", bo jak pisałem wyżej, ten "bitewny kurz" szybko nie opadnie. Czas na zachodnie Bałkany, resztę Turcji i może na złość agresorowi DLC Ukraina włączające Krym w granice Ukrainy Wink