eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
DLC Serce Rosji - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Nowości ze świata ETS2 (/forum-287.html)
+--- Wątek: DLC Serce Rosji (/thread-52237.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: DLC Serce Rosji - RadolSzczecin - 16/03/2022 11:45 AM

Jak wiadomo studio SCS postanowiło odłożyć na razie wydanie tego dlc - co wydaje się słuszne z perspektywy PR
Zastanawiają się nad kilkoma wariantami ze zmianą nazwy włącznie.

Nie wiem czy na ich miejscu nie pomyślał bym, zamiast o ewentualnym porzuceniu tego dlc,opóżnieniu czy zmiany nazwy, to po prostu dodanie tego co zrobili do DLC east i nie sprzedawać tego tylko zaktualizować grę kolejnym darmowym patchem.
Była by to taka aktualizacja DLC EAST rekompensująca poniekąd brak jak na razie aktualizacji pierwszych terenów z podstawki.

Darmowe dodanie tych terenów trochę by złagodziło głosy sprzeciwu a dodatkowo by to było na zasadzie 'cichej aktualizacji' bez całego szumu i oficjalnej premiery jako osobnego dlc.
Po prostu jeden z kilku elementów/poprawek/dodatków w kolejnym patchu.

EDIT:
Być moze wpadną na pomysł odłożenia, zrobienia Ukrainy i wtedy wydania tego jako całości pod całkiem inną nazwą.
W sumie nie chciałbym być na ich miejscu - mają problem i pewnie szkoda tej pracy którą włożyli.


RE: DLC Serce Rosji - Niktoś - 16/03/2022 11:57 AM

(16/03/2022 11:45 AM)RadolSzczecin napisał(a):  Jak wiadomo studio SCS postanowiło odłożyć na razie wydanie tego dlc - co wydaje się słuszne z perspektywy PR
Zastanawiają się nad kilkoma wariantami ze zmianą nazwy włącznie.

Nie wiem czy na ich miejscu nie pomyślał bym, zamiast o ewentualnym porzuceniu tego dlc,opóżnieniu czy zmiany nazwy, to po prostu dodanie tego co zrobili do DLC east i nie sprzedawać tego tylko zaktualizować grę kolejnym darmowym patchem.
Była by to taka aktualizacja DLC EAST rekompensująca poniekąd brak jak na razie aktualizacji pierwszych terenów z podstawki.

Darmowe dodanie tych terenów trochę by złagodziło głosy sprzeciwu a dodatkowo by to było na zasadzie 'cichej aktualizacji' bez całego szumu i oficjalnej premiery jako osobnego dlc.
Po prostu jeden z kilku elementów/poprawek/dodatków w kolejnym patchu.

EDIT:
Być moze wpadną na pomysł odłożenia, zrobienia Ukrainy i wtedy wydania tego jako całości pod całkiem inną nazwą.
W sumie nie chciałbym być na ich miejscu - mają problem i pewnie szkoda tej pracy którą włożyli.

Szczerze wątpię żeby wydali taki kawał roboty,za darmo...


RE: DLC Serce Rosji - Tedy - 16/03/2022 12:29 PM

Z tego co odbiło mi się dzisiaj o uszy to ewentualne wydanie tego DLC może się opóźnić nawet o bardzo długi czas, a być może SCS przestanie nawet rozwijać dalej wschodnie rejony Europy. Pewnie teraz skupią się na przebudowach terenów z podstawki i ewentualnie zaczną pracować nad nowym DLC np: Bałkany.


RE: DLC Serce Rosji - Niktoś - 16/03/2022 12:46 PM

(16/03/2022 12:29 PM)Old Ted napisał(a):  Z tego co odbiło mi się dzisiaj o uszy to ewentualne wydanie tego DLC może się opóźnić nawet o bardzo długi czas, a być może SCS przestanie nawet rozwijać dalej wschodnie rejony Europy. Pewnie teraz skupią się na przebudowach terenów z podstawki i ewentualnie zaczną pracować nad nowym DLC np: Bałkany.

Ja akurat wolał bym przebudowę Going East niż tych ruskich, więc oby zabrali się za to.


RE: DLC Serce Rosji - mazurski_separatysta - 16/03/2022 01:03 PM

Brawo SCS! Jedyna słuszna decyzja w tej sytuacji. Nie można tak po prostu przejść obok tego obojętnie a Ci, którzy mówią że należy odróżniać świat realny od tego z gry - Rosję oraz Rosjan trzeba ograniczać na wszelkie sposoby, jeżeli zamrożenie dodatku o drogach w Rosji da do myślenia chociażby kilku graczom pochodzenia rosyjskiego to już to jest jakiś sukces w walce z putinowską propagandą i maszyną dezinformacyjną. Dla mnie ten dodatek może już w ogóle nie wychodzić, kontynuowania budowania szeroko rozumianego Wschodu też nie ma sensu zważywszy, że jeden z większych krajów jest pozostawiony w ruinie.

Moim zdaniem najlepiej jak czeska ekipa skupi się na Zachodzie - nie widziałbym nic przeciwko całkowitym wycięciu wysp brytyjskich z podstawki i dodanie ich kompleksowo przerobionych w formie DLC. Liczę też na odnowiony Benelux wzorem rewitalizacji Austrii.


RE: DLC Serce Rosji - adamets2 - 16/03/2022 01:52 PM

(16/03/2022 01:03 PM)mazurski_separatysta napisał(a):  Brawo SCS! Jedyna słuszna decyzja w tej sytuacji. Nie można tak po prostu przejść obok tego obojętnie a Ci, którzy mówią że należy odróżniać świat realny od tego z gry - Rosję oraz Rosjan trzeba ograniczać na wszelkie sposoby, jeżeli zamrożenie dodatku o drogach w Rosji da do myślenia chociażby kilku graczom pochodzenia rosyjskiego to już to jest jakiś sukces w walce z putinowską propagandą i maszyną dezinformacyjną.

Ale skąd przekonanie, że to głównie Rosjanie chcieli by jeździć na tym DLC ? Ja jestem Polakiem, a z łącznego czasu spędzonego w ETS to po Polsce zarówno z PM, PDA, szlaku Buwaka (jak i kiedyś FP) to może jeździłem z 5%...

Popieram Ukrainę, nie mam ochoty obecnie jeździć po Rosji i to jest powód dla którego nie kupiłbym obecnie tego DLC... W ogóle wybranie akurat tych terenów przez studio nie było dla mnie od samego początku zbyt trafne bo jest wspaniały mod RusMap, który jest jednym z lepszych modów i doskonale oddaje klimat Rosji... Studio w mojej opinii powinno skupić się na takich terenach gdzie nie ma ani samej gry ani modów (jak było z Iberią)... Inna sprawa, że nie wiem czy jeszcze takie istnieją bo mody obejmują już całą Europę, a nawet i o wiele dalej....

W mojej opinii studio w ogóle powinno dać już sobie spokój z wydawaniem DLC mapowych i zacząć wydawać DLC innego typu... Jak to się dzieje, że w XXI w. w 2022 r. jest gra symulacyjna gdzie jest wyłącznie jeden typ pogody ? Albo słońce albo deszcz ? Nawet taki zbugowany Fernbus ma wszystkie pory roku. Oczywiście są i mody pogodowe do ETS2, ale daleko im do doskonałości... Nie ma np. takiej opcji żeby jechać i pogoda się dynamicznie zmieniała jak właśnie w Fernbus. Np. wyjeżdżamy z Francji gdzie jest słońce i deszcz, a w Polsce pada śnieg...


RE: DLC Serce Rosji - xxtrokerxx - 16/03/2022 05:46 PM

Wiecie ilu ludzi śmiga na Ruś mapie? Boże w cs Rusków nie zbanowali..a tu mowa o dlc
.Rosja jest na mapie i co? Trzeba ją usunąć z mapy?


RE: DLC Serce Rosji - buwek - 16/03/2022 06:04 PM

Człowieku, ale dopiero pisałeś żeby zbojkotować...


RE: DLC Serce Rosji - RadolSzczecin - 16/03/2022 08:25 PM

(16/03/2022 05:46 PM)xxtrokerxx napisał(a):  Wiecie ilu ludzi śmiga na Ruś mapie? Boże w cs Rusków nie zbanowali..a tu mowa o dlc
.Rosja jest na mapie i co? Trzeba ją usunąć z mapy?

Pewnie jakby to się ukazało z 2 miesiące temu to byśmy jeździli na tym dlc i by nie skasowali.
Musisz zrozumieć dwie rzeczy zaczynające się na "To tylko dodatek do gry..."

1 To tylko dodatek do gry - ale jednak DEDYKOWANY terytorium Rosji i wydanie tego zaszkodzi ogólnemu PR firmy.Wcale nie jestem zdziwiony że się wstrzymali.
Co innego gdyby teraz np. miała ukazać się nowa gra ETS3 z całą mapą - myślę że to by przeszło bo sygnowane by było normalnie nazwą gry i nikt by nie żądał usunięcia terenów Rosji

2 To tylko dodatek do gry - a ludzie w realnym świecie rezygnują z pracy dla firm w Rosji czy w ogóle z działania firm na tym terenie.
Wiedząc o realnych problemach jakie niesie zawieszenie firmy - jednak robią to.
Co jest ważniejsze? Twoje samopoczucie czy postrzeganie SCS oraz te straty które mają Ci ludzie realnie z tych firm co zawieszają działalność?

SCS nie zrobił tego na złość Tobie czy innym graczom - byłem pewien że wstrzyma wydanie (pisałem o tym wcześniej) bo każdy dobry PR-owiec by to zasugerował firmie.

EDIT:
Jestem zły że spóźnili się z miesiąc z wydaniem tego bo wygląda na zaje...fajny dodatek - ale co tam moja złość do tego co czują ci ludzie na naszej wschodniej granicy.
Ja bez tego dodatku przeżyję - a tam niektórzy juz nie zagrają sobie w ETS2


RE: DLC Serce Rosji - adamets2 - 16/03/2022 08:54 PM

Wydanie tego DLC w czasie trwania wojny i pewno jakiś czas po niej nie należy rozpatrywać w kategoriach czy to dobre czy złe bo samo przedstawienie Rosji w: filmie, teatrze, muzyce, grach, sztuce szeroko pojętej nie powinno być celem ataku i niszczenia tak jak nie niszczono np. sztuki w Niemczech po zakończeniu wojny. Na tej zasadzie wyrzućmy z domu matrioszki, nasze zdjęcia z podróży po Rosji, filmy o Rosji, obrazy nie tylko z Rosji, ale przedstawiające jakiekolwiek pejzaże, domy i akty kobiet z Rosji... Natomiast zupełnie inna sprawa to to jak niefortunne było by teraz wydanie DLC tak samo jak premiera jakiegoś głośnego filmu o Rosji czy występ teatru Balszoj (który zresztą został odwołany). A pewno nawet jakby się to odbyło niewiele osób by przyszło, a straty wizerunkowe ogromne....

Ja od siebie dodam, że jak gram w ETS2 i nie nagrywam filmów na YT to włączam sobie radio. I staram się tak robić, że jak np. wjeżdżam do Włoch słucham radia włoskiego, do Francji - francuskiego itd. I tak było z Rosją... Obecnie nie wyobrażam sobie jeździć po tych terenach, a już szczególnie słuchać tego radia... Po prostu tzw sentyment konsumentów odwrócił się całkowicie od tego co rosyjskie lub powiązane z Rosją. I oczywiście to całkowicie zrozumiałe, normalne i potrzebne. Tak więc na to DLC przyjdzie nam długo poczekać i nie zdziwię się jak wyjdzie premiera dopiero jak się tam ustabilizuje sytuacja. Oczywiście to całkowicie rozumiem i popieram i w obecnej chwili jakby nawet miało być za darmo lub nawet by dopłacali ja bym tego nie instalował i nie grał jeżdżąc po Rosji....