eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Czy ma sens G-Sync/FreeSync w ETS2/ATS? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: ETS2 rozmowy ogólne (/forum-354.html)
+--- Wątek: Czy ma sens G-Sync/FreeSync w ETS2/ATS? (/thread-52810.html)



Czy ma sens G-Sync/FreeSync w ETS2/ATS? - _MIKI_ - 21/03/2021 12:14 AM

Hej,

Dzisiaj zauważyłem, że moja RTX 2060, posiada funkcje G-Sync, a monitor opcję FreeSync. Wiąże się, to z koniecznością przejścia z HDMi na kabel Usb-C- do Display Port 1.2.

Używacie G-Sync/FreeSync w grach od SCS? Czy jest sens, włączać go, oraz daj to wymierne korzyści?

Słyszałem, że G-Sync/FreeSync docenią głównie gracze strzelanek, gdzie szybko obraz się zmienia na ekranie.

Pozdrawiam,

Mikołaj


RE: Czy ma sens G-Sync/FreeSync w ETS2/ATS? - Deczor - 28/03/2021 01:53 PM

Myślę że przy takiej grafice raczej nie masz problemu z utrzymaniem stabilnych 60 fpsów, ale jak wiemy szczególnie podczas modowania gry SCSu potrafią dać wycisk w niektórych lokacjach nawet mocnym komputerom. Z tego co się orientuję technologia ta synchronizuje odświeżanie obrazu z liczbą klatek którą jest w stanie wygenerować nasz komp. Każde odchyłki od stałych 60 powodują nieprzyjemne wahania w płynności gry. Osobiście bym spróbował, może w Twoim przypadku nic to nie poprawi w ATSie czy ETSie ale w innych, bardziej wymagających tytułach może się zdecydowanie sprawdzić, nic nie masz do stracenia, ja bym spróbował i podzielił się doświadczeniem, moja karta posiada funkcję G-Sync lecz monitor już nie więc nie miałem niestety okazji przetestowania tego rozwiązania.


RE: Czy ma sens G-Sync/FreeSync w ETS2/ATS? - Gatki - 10/04/2021 04:49 AM

G-sync zawsze i wszędzie. Smile