Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka karta graficzna?
Autor Wiadomość
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 945
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 75
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2599 raz(y)
Post: #6
RE: Jaka karta graficzna?
Wiecej pamięci i lepsza karta graficzna styknie....teraz procesor w grach to jest trzecim ogniwem do wymiany.

MAsz mało pamieci , bo teraz minimum to raczej 8 Gb a karta graficzna...trochę mało kasy chcesz przeznaczyć ale polecam ci tą lekturę:
https://allegro.pl/artykul/wydajne-karty...s=internal
Osobiście mam jeszcze GTX 760 i już niestety nie wyrabia na nowszych tytułach (Red Dead Redemption 2) chociaż uruchomiłem i gram.
Na pewno swobodnie i plynnie gra sie w GTA V i to na całkiem przyzwoitych ustawieniach.
Nadmienie że ja jednak mam 16 GB pamięci ramu Tongue no i jednak procek też o wiele lepszy (AMD FX 6300 Six core 3,5 Ghz)

Wymiana samego procesora nic nie da, choć byś wsadził najmocniejszy jaki możesz do tej płyty głównej.
Trzeba wymienić wszystko - ale jak chcesz zobaczyć różnicę to na pewno na razie dokupić pamięć RAM i karta graficzna.
Wymiana tych dwóch rzeczy da ci lepszy efekt niż procesora.

Ten GTX 760 choc ma tylko 2 GB pamieci to przepustowość ma 256 bit
Fragment z tego artykułu:
Cytat:NVIDIA GeForce GTX 760
Jeśli nadal szukamy ciekawej alternatywy dla GeForce GT 1030, to możemy spojrzeć na karty graficzne starszej generacji. Niezwykle interesujący w przedziale cenowym do 500 zł może okazać się układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 760 – kilka egzemplarzy znajdziemy na Allegro. Jest to starszy model, który debiutował jeszcze w 2013 roku. Mimo to wydajnościowo nadal może konkurować z modelem GT 1030. Opisywany GTX 760 jest wyposażony w 1,5 GB pamięci VRAM DDR5 na 192-bitowej szynie. Taktowanie zegara GPU wynosi 823 MHz, jednak możemy je podkręcić. To solidna karta graficzna obsługująca rozdzielczość Full HD – skorzystamy z tego, grając w Wiedźmina 3 czy GTA V. W przypadku tej karty występuje jeszcze wersja z 2 GB VRAM, która jest konkurencją dla GeForce’a GTX 1050. Oba rozwiązania przekraczają jednak nasz budżet.

Oczywiscie ja ci polecam lepszy model z 2 MB na szynie 256 bit - w cenie zmieścisz się chyba do 500 zł.

Niestety to wszystko w tej chwili to i tak nie jest wielkim krokiem w przód - bo ja mając lepszy sprzęt i tą kartę już planuje wymianę.
Po prostu na tą chwilę standardy już są inne..no ale też i droższe.

Zdaje sobie sprawę że każdy będzie polecał to co ma, więc moja propozycja jest tylko jedną z propozycji.
p.s.
Kupno dysku SSD i instalacja na nim gry, to kolejne, lekkie przyspieszenie działania.
Oczywiście reszta komponentów nie może zbytnio odstawiać i dysk SSD nie jest złotym ratunkiem jak ma się stary sprzęt.

EDIT:
JA robiłem tak mając jeszcze mozliwość rozbudowy:
a) Kupiłem w miarę wtedy w tych czasach dobrą karte graficzną (z zapasem wydajności) - wtedy to była średnio-dobra półka
b) później, w niedługim czasie dokupiłem pamieć do 16 GB
c) dokupiłem na koniec procek najlepszy jaki mogę wsadzić do mojej płyty głównej.

W tej chwili mozliwosci rozbudowy mi sie już skończyły (każda płyta główna ma swoje granice rozbudowy) i powoli przymierzam sie do wymiany całkiem komputera.
W sumie móglbym szaszaleć jeszcze z o wiele nowszą kartą graficzną z 6 GB bo powinna mi działać z tych nowszych, ale nie wiem czy to ma sens.

tutaj ciekawostka:
Można np. nazbierać na bardzo dobrą karte graficzną która zadziała na starszym komputerze i bedzie dla niego 'za dobra' - ale z przeznaczeniem że docelowo będziemy ją używali i 'rozwinie skrzydła' w nowym komputerze który z czasem kupimy.
Tutaj jednak dochodzi kwestia slotu i zasilania karty graf.
Trzeba wiedzieć że bedzie pasować i tutaj dochodzi jeszcze moc zasilacza...także zagadnień jest wiecej Tongue

Wszystko to piszę żebyś zrozumial czym się ogólnie kierować i sprawdzić czy przy tej płycie głównej co masz jest sens pochać się w rozbudowę czy jednak już w nowy komputer na nowszej płycie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31/10/2020 04:50 PM przez RadolSzczecin.)
31/10/2020 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Hardcor123
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jaka karta graficzna? - Hardcor123 - 31/10/2020, 12:10 PM
RE: Jaka karta graficzna? - Galaxy - 31/10/2020, 12:32 PM
RE: Jaka karta graficzna? - Hardcor123 - 31/10/2020, 12:35 PM
RE: Jaka karta graficzna? - Galaxy - 31/10/2020, 12:41 PM
RE: Jaka karta graficzna? - Hardcor123 - 31/10/2020, 12:46 PM
RE: Jaka karta graficzna? - RadolSzczecin - 31/10/2020 04:21 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Karta graficzna ets2 ultra detale Maszynista-Stefan 0 1,801 12/02/2022 10:29 PM
Ostatni post: Maszynista-Stefan
  ETS 2 i karta graficzna tomber90 25 6,537 31/01/2021 02:03 PM
Ostatni post: adamets2
  Jaka karta graficzna Chudy202 3 2,558 28/04/2020 03:37 PM
Ostatni post: PLAYER
  Karta graficzna do ETS2 Aal 4 3,631 04/12/2017 08:37 PM
Ostatni post: DawidTGX
  Nowa karta graficzna Karpiu94 5 2,874 27/09/2017 01:20 PM
Ostatni post: Karpiu94

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa