Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6
Autor Wiadomość
nirwana9 Offline
MOCNY SZEF!
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 808
Dołączył: 05/02/2011
Reputacja: 85
Podziękował: 631
Podziękowano mu 761 raz(y)
Post: #79
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6
Cześć Smile Dawno nic nie pokazywałem - z kilku powodów , nasze Zuzanny nic nie potrzebowały jedynie paliwo i olej Big Grin

Alee jedna z naszych w piątek "odmówiła posłuszeństwa" - Miesiąc temu na co miesięcznym przeglądzie (oględziny) wykryłem poważne uszkodzenie skrzyni biegów - pierścień centrujący dyferencjał zakończyła żywot - a już zanim jechałem na przegląd tak wyczuwałem, że coś jest nie tak z "zawieszeniem" - stukanie i skakanie kołem, niestety nie wiem jakim cudem ale skrzynia bez pierścienia ostatnie 5 tyś km wytrzymała utrzymując się tylko na zębach w mechanizmie różnicowym Big Grin Odłożyłem trochę kasy by przeznaczyć na zakup skrzyni biegów, kompletu sprzęgła, olej przekładniowy, silnikowy, płyn hamulcowy, uszczelka miski olejowej.

Wczoraj wjechałem na kanał w Belgii i wujka i zaczynałem działać - 1 h i skrzynka zdjęta Wink

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Jutro będę musiał udać się do sklepu oddać komplet sprzęgła, gdyż zły dali - do silnika diesla - różnią się ilością ząbków na wielofrezie... bywa i tak Smile W następny weekend będę brać się za składanie z nowym sprzęgłem oryginalnym z Exedy - ta którą miałem w aucie była również Exedy, skoro ta ma już prawie 400 tyś km nalatane i miała 0.5mm - mogę śmiało rzec, że to bardzo dobra firma musi być, a kupiłem z firmy LUK( podwykonawca Sachs-a) i niestety skończyło się na tym, że nie pasuje Wink

Cały koszt operacji - zakup skrzyni, sprzęgła, płynów - 280 euro - czyli w sumie lekko biło w poortfel ale nie aż tak tragicznie Wink Mogę jedynie zapomnieć, żeby w marcu jechać na drifting ;/

PS. Przepraszam za słabe zdjęcia - na szybko robione było, słabe światło, jakość telefoniczna.. ;D
25/02/2018 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 12/03/2016, 04:43 PM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Saszu - 12/03/2016, 05:49 PM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Aras. - 13/03/2016, 12:21 AM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 25/02/2018 10:29 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa