Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6
Autor Wiadomość
nirwana9 Offline
MOCNY SZEF!
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 808
Dołączył: 05/02/2011
Reputacja: 85
Podziękował: 631
Podziękowano mu 761 raz(y)
Post: #81
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6
Witam, dawno nie zaglądałem na forum i przy okazji widzę, że trochę zaniedbałem ostatnio wszystkiego, przez brak czasu, brak sił w czasie upałów itp ;D

Moje Suzuki ostatnio miało grubą sprawę pod samym końcem czerwca, moja mama wracając z pracy do domu 5 km przed domem korbowód wyszedł bokiem ;D Przyczyną no niestety... moją mamę dobrze znam, sama również się przyznała jazda na 4tym biegu bo "boi się wbić piątego biegu" tylko dlatego że mamie 5ty bieg kojarzy się z zamykaniem budzika... moja mama ma zupełnie inny świat.... Ale po tej akcji zrozumiała w końcu swój błąd jaki mamie próbowaliśmy tłumaczyć od wielu lat... Mimo wszystko na szczęście dobrze się skończyło i chociaż mamie udało się uciec z autostrady pod sam koniec pasa zjazdowego żeby uniknąć wzywania lawety. Pożyczyłem auto od szwagra żeby na holu do domu zaciagnąć Smile

Po sekcji silnika, dlaczego korbę wypluło - są 2 logiczne powody. Styl jazdy mojej mamy - zagrzała silnik pełnymi obrotami, oraz skończyły się pierścienie tłokowe co spowodowało że zasysał olej aż do takiego stopnia że wszystko wyssał i wtedy łokieć bokiem poleciał.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Póżniej dam zdjęcia jak nowy silnik montowałem, który w Holandii kupiłem za około 400 euro czyli w sumie tydzień pracy w NL, było ciężko ale dzięki temu, że trochę umiem mówić po niderlandzku sprzedawca zgodził się mi sprzedać. Był to magazyn sprywatyzowany i nie są chętni sprzedawać. Ale jest jedno duże ale, w związku z tym, że nowy silnik ma przejechane tylko 100 tysięcy km Big Grin To się nie dziwię im, że nie byli tacy chętni sprzedawać :E

PS. Oryginalny silnik zakończył żywot przy 396 tyś km Smile Obecnie mam już lekko ponat 400 tyś km gdyż potem miałem trochę jeźdzenia, urlop do Polski, wakacje w Polsce, powrót to trochę km narobiłem na nowym silniku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15/09/2018 11:13 AM przez nirwana9.)
15/09/2018 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , limowski
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 12/03/2016, 04:43 PM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Saszu - 12/03/2016, 05:49 PM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Aras. - 13/03/2016, 12:21 AM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 15/09/2018 11:12 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa