Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symulacja hamulców pneumatycznych?
Autor Wiadomość
bumbumek Offline
stary gracz z czasów ZX-Spectrum
****
Trucker

Skąd: Poznań
Liczba postów: 1,414
Dołączył: 26/05/2014
Reputacja: 84
Podziękował: 2544
Podziękowano mu 2513 raz(y)
Post: #1
Symulacja hamulców pneumatycznych?
Heja,

kochani, wytłumaczcie mi proszę na czym polega ów opcja symulacji hamulców pneumatycznych w ETS'ie 2...Podobno nie ma to nic wspólnego z typowo rozumianymi hamulcami, lecz jakimś ciśnieniem w oponach, czy coś...

Więc jaki bajerek w grze ta opcja dodaje? Włączyłem to to coś, i nic, żadnych zmian nie zauważyłem...
17/12/2014 11:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: limowski
Rene-GAD Offline
Forumowy GAD
****
Trucker

Skąd: Nowa Sól / Berlin
Liczba postów: 2,535
Dołączył: 09/05/2014
Reputacja: 144
Podziękował: 3201
Podziękowano mu 3447 raz(y)
Post: #2
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Cytat:Hamulec pneumatyczny – hamulec, w którym wykorzystywane jest ciśnienie powietrza jako czynnik roboczy. W pojazdach drogowych działa na zasadzie łączenia zbiorników sprężonego powietrza z siłownikami hamulca poprzez zawór sterujący.

W przyczepach ciężkich, w pojazdach ciężarowych, a także pociągach stosuje się układy hamulcowe pneumatyczne. Układ hamulcowy pneumatyczny utrzymuje wysokie ciśnienie w układzie. Hamulec pneumatyczny hamuje gdy ciśnienie spada. Spadek ciśnienia następuje gdy kierowca uruchamia hamulec, który uruchamia zawór pneumatyczny zmniejszający ciśnienie w układzie co powoduje uruchomienie hamulców kół. Do podtrzymania ciśnienia w układzie hamulcowym służy sprężarka (najczęściej napędzana silnikiem pojazdu). Zaletą układu pneumatycznego jest to, że po zatrzymaniu silnika kierowca może jeszcze zatrzymać pojazd oraz przy zerwaniu przewodów pneumatycznych hamulec natychmiast zacznie działać i zatrzyma pojazd.

Myślę, że wyjaśni Ci to zasadę działania i... czy to funkcjonuje w grze Big Grin

1.37 ETS 2 + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + DAF XF105 by Vad&K
1.37 ATS + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + Kenworth K100-E / Freigthliner FLB / Petrebilt 352
Naczepy typu "gabaryt" by Jazzycat ; AI by Jazzycat

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17/12/2014 12:04 PM przez Rene-GAD.)
17/12/2014 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: bumbumek
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #3
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Gdy zbyt często będziesz używał hamulca roboczego ciśnienie powietrza w całym układzie spadnie i hamulce się zablokują przez co nie będziesz mógł ruszyć Smile Wymusza to używanie Retardera Smile
17/12/2014 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: bumbumek
bumbumek Offline
stary gracz z czasów ZX-Spectrum
****
Trucker

Skąd: Poznań
Liczba postów: 1,414
Dołączył: 26/05/2014
Reputacja: 84
Podziękował: 2544
Podziękowano mu 2513 raz(y)
Post: #4
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Aha...No retardera to ja używam jak już muszę, czyli w sytuacjach tego wymagających i wspomagających zwykłe hamowanie (np. jak jakiś kiep mi podjedzie pod koła itp)...A co w takim razie musiałbym zrobić jak spadnie to ciśnienie, i nie będę mógł ruszyć? Jak przywrócić to ciśnienie?
17/12/2014 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skaecik Offline
Kombinator... ;)
****
Trucker

Skąd: Bieruń Stary / Tychy
Liczba postów: 610
Dołączył: 24/11/2014
Reputacja: 50
Podziękował: 719
Podziękowano mu 595 raz(y)
Post: #5
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
wtedy to bieg jałowy + wysokie obroty aż nabije powietrza, któryś wskaźnik na desce rozdzielczej pokazuje ciśnienie w układzie i w komputerze też jest

17/12/2014 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #6
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Dokładnie tak jak kolega napisał wyżej Smile Jest to dość częsty problem graczy używających tylko i wyłącznie klawiatury gdyż wciśnięcie kilka razy strzałki "w dół" podczas jazdy w celu wyhamowania zestawu skutkuje niczym innym jak znacznym spadkiem ciśnienia w całym układzie Smile
17/12/2014 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bumbumek Offline
stary gracz z czasów ZX-Spectrum
****
Trucker

Skąd: Poznań
Liczba postów: 1,414
Dołączył: 26/05/2014
Reputacja: 84
Podziękował: 2544
Podziękowano mu 2513 raz(y)
Post: #7
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Aha, czyli po prostu nie ma sensu graczom klawiaturowym (i używającym skrzyni prosty automat) uruchamianie tejże opcji?
17/12/2014 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dafik97 Offline
Jadący Świr
**
Użytkownik

Skąd: Wyszków
Liczba postów: 103
Dołączył: 05/08/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 167
Podziękowano mu 109 raz(y)
Post: #8
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Ja tam tego używa i nie zależnie od tego czy gram na klawiaturze, joyaticku czy też kierwnicy. Dla mnie to jest przynajmniej realniejsza gra. Miałem taki przypadek, że przed bramkami przy hamowaniu zabrakło powietrza w układzie i bieg jałowy i pompujemy na dodatek awaryjne. Ja retardera rzadko co używam bo od tego są hamulce. Tongue A właśnie jedynie retardera używam jak zjeżdżam z góry czy coś podobnego.
17/12/2014 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rabtuś
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #9
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
Jak nie masz kierownicy to nie włączaj tej opcji ja ją włączyłem i po paru minutach musiałem wyłączyć to była masakrycznie:E
17/12/2014 01:35 PM
Odpowiedz cytując ten post
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #10
RE: Symulacja hamulców pneumatycznych?
(17/12/2014 12:57 PM)bumbumek napisał(a):  Aha, czyli po prostu nie ma sensu graczom klawiaturowym (i używającym skrzyni prosty automat) uruchamianie tejże opcji?

Jest sens. Wystarczy po prostu zacząć używać retardera do częściowego wyhamowania zestawu a hamulca roboczego do całkowitego zatrzymania go w miejscy gdy prędkość będzie już znacznie mniejsza np. 20-30 km/h. Oczywiście nie biorę pod uwagę sytuacji awaryjnych w których najlepiej wszystkim hamować czym się tylko da Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17/12/2014 02:04 PM przez hCYk.)
17/12/2014 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: bumbumek
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa