Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.49 [WYDANE!!!]
Autor Wiadomość
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 387
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 284
Podziękowano mu 383 raz(y)
Post: #1
Photo 1.49 [WYDANE!!!]
Hejka! Po prawie miesiącu od rozpoczęcia Open Bety, została wydana aktualizacja 1.49, która nie grzeszy zawartością.Ale no cóż.... Czasem i też małe aktualizację są potrzebne. Przejdźmy do omówienia:

- Ulepszenie grafiki w ETS2, HDR nocnego nieba, poprawa zjawisk pogodowych

Studio SCS w najnowszej nadchodzącej aktualizacji 1.49 doda Księżyc do ETS2. Ale nie jako lokacja do zwiedzenia (piszę to, żeby nikt tak nie pomyślał xD) ale jako element, który będzie zdobił nocne niebo. Jak podkreśla SCS, do tej pory było to dosyć trudne do zaimplementowania, bo zintegrowanie Księżyca z nocnym niebem wymagało między innymi rzutowania, renderowania i obliczania światła księżycowego, zarządzania odbiciami w zbiornikach wodnych, radzenia sobie z mokrymi drogami i rozwiązywania problemów związanych z efektami lustrzanymi. To jednak nie koniec zmian związanych z nocą w ETS2, gdyż teraz na nocnym niebie będą pojawiać się migoczące dynamicznie gwiazdy, które podwyższą nieco klimat nocnym wojażom.

Kolejną ważną zmianą jest poprawa skyboxów, które teraz będą miały wysoki zakres dynamiki (HDR), co oznacza, że na niebie będą bogatsze, żywsze kolory. Wraz z tym ulepszono zjawiska pogodowe w ETS2 jaki w ATS, gdyż o teraz burze z piorunami będą o wiele bardziej zjawiskowe oraz wciągające. Studio nagrało też film, który pokazuje wszystkie zmiany związane właśnie z zjawiskami pogodowymi.





Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

- Dealerzy używanych ciężarówek w ETS2 i ATS + przebudowa systemu naprawy, uszkodzeń ciężarówek

Coś bardzo ciekawego, o czym do tej pory mogliśmy marzyć w tej grze. Wiem, że może to zabrzmić dziwnie, ale jeżeli ktoś kupuje często urządzenia/pojazdy/przedmiotu z rynku wtórnego poprzez Otomoto, Allegro, OLX itd. to pewnie będzie zadowolony.

Nowa funkcja pozwala nam właśnie na zakup z wtórnego rynku ciężarówek różnej maści. Opcja jest zarówno ciekawa dla nowicjuszy, którzy jak to studio SCS określiło "nie chcą rozbijać banku" jak i stanowi wyzwanie dla doświadczonych graczy. Jednak jak się to wiąże z ceną, używane ciężarówki w zależności od niej będą miały swoje mankamenty, jak uszkodzenia, przebieg, czy zużycie elementów, co będzie wskazywała zarówno ilość gwiazdek, jak i uszkodzenia procentowe. Używane ciężarówki będą natychmiast dostępne w menu głównym.

Jednak to nie wszystko, gdyż studio SCS wraz z wprowadzeniem dealerów używanych ciężarówek wprowadzi kilka istotnych zmian w systemie ich naprawiania oraz uszkodzeniach.

Jak dobrze wiemy, do tej pory "obrażenia" ciężarówki kumulowały się w procentach. Owszem, jak weszliśmy do serwisu, to wówczas było widać jakieś większe szczegóły, ale raczej mało osób zwracało na to uwagę.

Jednak od wersji 1.49 sam system niszczenia pojazdu będzie podzielony na trzy części:

- uszkodzeń mechanicznych - czyli w wyniku jakiś wypadków, kolizji, zderzeń z obiektami, klasycznie do naprawy;

- zużycia elementów - w wyniku eksploatacji naszego pojazdu, kiedy jakiś element wykazuje zużycie należy go wymienić;

- trwałe zużycie - części ulegające trwałemu zużyciu mogą być odtworzone tylko poprzez całkowitą renowację całego pojazdu. Jest to droższa procedura, ale jest to jedyny sposób na przywrócenie ciężarówki i przyczepy do nieskazitelnego stanu.

Jak studio SCS pisze:

Cytat:Ulepszony system uszkodzeń zapewnia lepszą kontrolę nad konserwacją pojazdu. Możesz teraz dokonywać świadomych wyborów dotyczących części, które chcesz naprawić lub wymienić, w oparciu o swój osąd. Alternatywnie masz możliwość zasięgnięcia profesjonalnej porady w celu uzyskania najlepszej strategii naprawy dla Twojego samochodu ciężarowego lub przyczepy.

Image

Image

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Objaśnienie legendy:

Kolor czerwony - "zwykłe" uszkodzenia;
Kolor żółty - części zużyte;
Kolor czarny - części trwale zniszczone/zużyte

Kwadracik - brak akcji;
Klucz - naprawa ( o ile możliwa);
Strzałki - wymiana ( o ile możliwa);

Całkowita restauracja ciężarówki znajduje się po lewej stronie, a rekomendację serwisu w prawym dolnym rogu, nad przyciskiem Confirm.

Zmianę szczerze oceniam na duży plus 9w0yi0

- Modyfikator skrótów klawiszowych

Kolejne ustawienia. Zostanie dodany modyfikator skrótów klawiszowych, czyli w skrócie teraz dla określonej akcji, będziemy mogli ustawić przycisk akcji w postaci skrótu klawiszowego. Np: na włączenie świateł. Raczej wątpię, że wiele osób z tego skorzysta, ale któż wie....

Image

Image

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

- Automatycznie włączanie/wyłączenie świateł drogowych oraz automatyczne włączanie świateł mijania/ich wyłączanie

Kolejne ciekawe ustawienia rozrywki dla osób, które często zapominały o włączaniu świateł i dostawały mandaty.

Dzięki tej nowej opcji gracze już więcej nie będą musieli się z tym męczyć. Automatyczna funkcja włączania świateł mijania (między innymi z jazdy dziennej) działa na tej zasadzie, że po spadnięciu poziomu światła do określonego poziomu po prostu światła się zapalają. Natomiast druga opcja działa na tej samej zasadzie, że wykrywa, kiedy zbliżamy się do jakiegoś pojazdu, wyłączając tym samym te światła. Jest to coś zatem dosyć ciekawego. Co prawda ta funkcja była już w Open Becie, na co zwrócił uwagę pewien youtuber (dałem wam film na trzeciej stronie) ale dopóki nie była ta funkcja potwierdzona nie dawałem do changeloga. Teraz już tutaj jest.

Image

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Wyszła już aktualizacja 1.49 do ETS2. Zachęcam wszystkich do zostawienia opinii. Dziękuje za to, że śledziliście temat.
To wszystko na dzisiaj.

Pozdrawia serdecznie:
superpiotr4

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28/11/2023 11:20 AM przez superpiotr4.)
28/10/2023 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Bozo , Ziom , skix0 , befsztyk
Adriano1151 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Polska
Liczba postów: 576
Dołączył: 23/10/2018
Reputacja: 21
Podziękował: 687
Podziękowano mu 667 raz(y)
Post: #2
RE: Pierwsze info o 1.49!
kozacko to wygląda Big Grin

Image
28/10/2023 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 387
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 284
Podziękowano mu 383 raz(y)
Post: #3
RE: 1.49
Kolejna zmiana ogłoszona przez SCS odnośnie 1.49 - Dealerzy używanych ciężarówek + przebudowa systemu napraw i uszkodzeń. Aktualizacja w poście pierwszym. Zapraszam do dyskusji.

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
29/10/2023 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: skix0 , Bozo , Ziom
xxtrokerxx Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: Rabka Zdrój
Liczba postów: 180
Dołączył: 17/08/2016
Reputacja: -4
Podziękował: 48
Podziękowano mu 30 raz(y)
Post: #4
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
Moim zdaniem bez przebudowy ekonomi to traci sens..
A wystarczyło by wraz z ekonomią zrobić trudność gry żeby niedzielni gracze którzy odpalają ETS 2 żeby pojeździć dla relaksu nie narzekali.
Fajnie jakby przywrócili starych dealerów ciężarówek.
Już widzę wysyp zdjęć jak ktoś kupi używaną Scanio i będzie spamował że nabił milion kilometrów
29/10/2023 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
adamets2 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 299
Dołączył: 03/10/2020
Reputacja: 4
Podziękował: 191
Podziękowano mu 157 raz(y)
Post: #5
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
Czy może w 1.50 dodadzą wreszcie zimę i jesień? Dla mnie to najbardziej pożądana zmiana w całej grze.

Od 10 lat nie grałem w żadną grę i myślałem, że już do końca życia w nic nie zagram i we wrześniu 2020r ODKRYŁEM TĄ GENIALNĄ GRĘ jaką jest ETS2/ATS i nic już nie jest takie, jak wcześniej... Smile
30/10/2023 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 387
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 284
Podziękowano mu 383 raz(y)
Post: #6
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
(29/10/2023 10:40 PM)xxtrokerxx napisał(a):  Moim zdaniem bez przebudowy ekonomi to traci sens..
A wystarczyło by wraz z ekonomią zrobić trudność gry żeby niedzielni gracze którzy odpalają ETS 2 żeby pojeździć dla relaksu nie narzekali.
Fajnie jakby przywrócili starych dealerów ciężarówek.
Już widzę wysyp zdjęć jak ktoś kupi używaną Scanio i będzie spamował że nabił milion kilometrów

Wiesz co... Być może studio ogłosi w tej aktualizacji wreszcie przebudowę ekonomii, skoro zapowiedzieli tych dealerów i przebudują system uszkodzeń, napraw. Bo nie chcę wierzyć, że oni nie zdają sobie sprawy z tego, jak ten system funkcjonuje obecnie w sposób fatalny. W innym przypadku pozostają mody na ekonomię. Miejmy nadzieję, że studio nas jakoś zaskoczy, chociaż może to być złudne.

Adamets2 ja teź liczę, że studio wreszcie to zaimplementuje, choć nie sądzę, że będzie to w wersji 1.50. I tak samo jak to widzisz? Czy pory roku mają odpowiadać okresom z realu, czy gra miałaby swój własny czas? W obu przypadkach to kupa jest z tym roboty. Może to trochę dziwny przykład, ale Minecraft do tej pory nie ma pór roku zmieniających się w zależności od czasu, mimo tego, że za produkcją tej gry stoi korporacja Microsoftu i większe studio Mojang...

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30/10/2023 10:50 AM przez superpiotr4.)
30/10/2023 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozo Offline
Zimol
******
Moderator

Skąd: Będzin
Liczba postów: 3,858
Dołączył: 16/06/2015
Reputacja: 81
Podziękował: 3469
Podziękowano mu 6095 raz(y)
Post: #7
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
Ciekawi mnie jak na Nową Pogodę zareagują 2 płatne projekty:
PNG oraz JBX Smile

Punk to brudas, punk to śmieć
Punk nie umarł, Punk's Not Dead
30/10/2023 05:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
xxtrokerxx Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: Rabka Zdrój
Liczba postów: 180
Dołączył: 17/08/2016
Reputacja: -4
Podziękował: 48
Podziękowano mu 30 raz(y)
Post: #8
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
(30/10/2023 05:55 PM)Bozo napisał(a):  Ciekawi mnie jak na Nową Pogodę zareagują 2 płatne projekty:
PNG oraz JBX Smile

Że zrobią jeszcze lepsze skyboxy hah
30/10/2023 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
Daras94 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Trzcianka
Liczba postów: 2,192
Dołączył: 02/01/2020
Reputacja: 29
Podziękował: 1429
Podziękowano mu 2771 raz(y)
Post: #9
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
Ja Czekam na BDF-y Big Grin
30/10/2023 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
adamets2 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 299
Dołączył: 03/10/2020
Reputacja: 4
Podziękował: 191
Podziękowano mu 157 raz(y)
Post: #10
RE: 1.49 [OCZEKIWANIE NA OPEN BETĘ]
(30/10/2023 10:50 AM)superpiotr4 napisał(a):  Adamets2 ja teź liczę, że studio wreszcie to zaimplementuje, choć nie sądzę, że będzie to w wersji 1.50. I tak samo jak to widzisz? Czy pory roku mają odpowiadać okresom z realu, czy gra miałaby swój własny czas? W obu przypadkach to kupa jest z tym roboty. Może to trochę dziwny przykład, ale Minecraft do tej pory nie ma pór roku zmieniających się w zależności od czasu, mimo tego, że za produkcją tej gry stoi korporacja Microsoftu i większe studio Mojang...

Najlepiej jak by po prostu wprowadzono możliwość ustalenia okresu samemu lub realnego. Tak jak to jest np. w TSW4, The Bus, Fernbus i całej reszcie symulatorów.

Minecraft to w ogóle gra z pixelami i nie symulator więc dla mnie to nie argument.

Nie wiem czy trudne czy nie, ale mamy moda na zimę od jakiś 6 lat (chyba) i nie wydaje się to takie trudne jak moderzy zrobili. Choć ja z niego nie korzystam bo generuje czasami niewłaściwie tekstury.

Od 10 lat nie grałem w żadną grę i myślałem, że już do końca życia w nic nie zagram i we wrześniu 2020r ODKRYŁEM TĄ GENIALNĄ GRĘ jaką jest ETS2/ATS i nic już nie jest takie, jak wcześniej... Smile
31/10/2023 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa